Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Mudanya'da ücretsiz sağlık taraması

Bursa Mudanya Belediyesi, mahalleye dönüşen 36 köyde ücretsiz sağlık taraması başlattı. Şeker, tansiyon ölçümü, kadın, erkek kuaför ve diyetisyen hizmeti ile ortaya çıkabilecek sağlık problemlerinin önceden belirlenmesi ve mevcut sağlık problemlerinin saptanması amaçlanıyor.

Bursa Mudanya'da ücretsiz sağlık taraması

Mudanya Belediyesi, Mudanyalıların yaşam kalitesini artırmak adına yeni bir sosyal belediyecilik örneğine daha imza attı.  Mudanya Belediyesi'nin sosyal projelerinden Zeytin Dalı ve Uğur Böceği ekipleri, her gün bir köyde sağlık taraması gerçekleştiriyor. Mudanya'nın mahalleye dönüşen 36 köyünde başlatılan şeker, tansiyon ölçümü, kadın, erkek kuaför ve diyetisyen hizmeti ile ortaya çıkabilecek sağlık problemlerinin önceden belirlenmesi ve mevcut sağlık problemlerinin saptanması amaçlanıyor.

Ücretsiz sağlık taramasının yeni durağı Akköy oldu. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Akköylülerle bir araya gelirken, "Sağlık ve eğitim, bizler için her şeyin ötesinde. Mudanyalı hemşehrilerimizin huzuru ve mutluluğu adına sosyal demokrat belediyeciliğin en güzel örneklerini sunmaya devam ediyoruz. Geldiğimiz süreçte Mudanya'da kimse kimsesiz kalmıyor, hiçbir çocuk yatağa aç girmiyor. Mudanyalılar için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!