Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Mudanya'da 'Topraktan halka zeytinyağı' hasadı başladı

Bursa Mudanya Belediyesi toprağın bereketini Mudanyalılarla paylaşmaya devam ediyor. Mudanya Belediyesi; belediyeye ait arazilerde, refüj ve parklarda yetişen zeytinleri toplayarak, zeytinyağı haline getirdikten sonra bu yıl da Zeytin Dalı birimine kayıtlı ihtiyaç sahibi vatandaşların sofralarına ulaştıracak.   

Bursa Mudanya'da 'Topraktan halka zeytinyağı' hasadı başladı

Mudanya'da hasat mevsiminin bereketi, Mudanya Belediyesi'nin sosyal sorumluluk projesiyle sofralara taşınmaya devam ediyor. Mudanya Belediyesi ekipleri belediyeye ait arazilerde, refüj ve parklarda yetişen zeytinleri toplamaya başladı. "Topraktan Halka Zeytinyağı" projesi kapsamında Mudanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Park ve Bahçeler Birimi ekipleri tarafından toplanan zeytinler, yağhanede işlem gördükten sonra şişelenip Zeytin Dalı ekibi tarafından belediye sistemine kayıtlı ailelere ulaştırılacak. Zeytinlerin ilk hasadını Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz yaptı.

Üç yıldır, Mudanya'da belediyeye ait alanlardan topladıkları zeytinleri büyük bir iş birliğiyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını belirten Başkan Türkyılmaz, "Her gramında alın teri olan zeytinyağımızı sevgiyle üretip, emeğimizi sevgiyle besliyoruz. Ürettiklerimizi de Zeytin Dalı birimimize kayıtlı hemşerilerimize adil bir şekilde dağıtıyoruz" diye konuştu.

Başkan Türkyılmaz, Mudanya'da etkili olan dolu yağışı nedeniyle ürünleri zarar gören zeytin üreticisine de alım desteği vereceklerini, alınan zeytinlerin yağ haline getirilip dağıtımının yapılacağını hatırlattı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!