Bursa Mudanya'da ramazan coşkusu sürüyor

Mudanya Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği iftar sofraları, Ramazan boyunca haftanın her günü Mudanya'nın çeşitli mahallelerinde devam ediyor. Mudanya Belediyesi'nin iftar sofralarında orucunu açan vatandaşlar, iftarın ardından yine belediyenin düzenlediği etkinliklerde Ramazan'ın manevi iklimini farkı bir atmosferde yaşıyor. 

Bursa Mudanya'da ramazan coşkusu sürüyor

Mudanya Belediyesi'nin Ramazan boyunca her gün başka bir mahallede kurduğu iftar sofralarında birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneği yaşanıyor.

İlçe merkezinin yanı sıra her gün bir mahallede kurulan iftar sofralarında yüzlerce kişi buluşurken, Karagöz-Hacivat, Ortaoyunu ve illüzyon gösterileri, mahalle sakinlerine keyifli bir akşam yaşatıyor.

Geleneksel tatları da mahalle sakinleriyle buluşturan Mudanya Belediyesi, düzenlediği etkinliklerde Ramazan'ın manevi iklimini farkı bir atmosferde yaşatıyor. Göreve geldiği günden bu yana 47 mahalleye eşit hizmet götürdüklerini dile getiren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, "Ramazan ayı boyunca  her gün ayrı bir mahallemizde iftar programlarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızla birlikte olup Ramazan sevincini paylaşıyoruz.  Önemli olan birliğimiz beraberliğimiz, bu güzel ortamı birlikte paylaşmamızdır" diye konuştu. Tüm mahalle sakinlerinin Ramazan ayını tebrik eden Türkyılmaz, daha sonra çocuklarla geleneksel lezzetlerin tadına baktı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!