Bursa Mudanya'da parklar yenileniyor

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, 2019 yılına kadar 33 parkın yapımı ve yenilemesini gerçekleştireceklerini söyledi.

Bursa Mudanya'da parklar yenileniyor

Bursa Mudanya Belediyesi, ilçe merkezi ve kırsalda çalışmalarını sürdürüyor.  2019 yılına kadar toplamda 33 parkın yapımı ve yenilemesini gerçekleştirilecek.

Halitpaşa Mahallesi'nde Yıldız Park, Papatya Parkı, Leylekli Park, Deniz Yıldızı Parkı, Hasanbey Mahallesi'nde Deniz Park, Sindirella Parkı, Şükrüçavuş Mahallesi'nde Yunuslar Parkı, Ömerbey Mahallesi'nde Ata Park, Çakmaktaş Parkı, Güven Park, Papatya Parkı, Rüya Parkı, Yeni Mahalle'de Pembe Panter Parkı, Batman Parkı, Yalı Mahallesi'nde Özgür Park, Kırmızı Başlıklı Kız Parkı, Şehit Feyyaz İlhan, Safinaz, Pınar, Tuğtaş, Çağlayan Parkı, Eğitim Mahallesi'nde Mini ve Güneş Park, Burgaz Mahallesi'nde Kayıp Balık Parkı, Şehit Burhan Zeytinci Parkı, Tirilye Atatürk Parkı'nın yapımı ve yenilemesi gerçekleştirilecek. Bunun yanı sıra Bademli, Mürsel, Çayönü, Balabancık, Orhaniye, Yörükyenicesi ve Çekrice mahallelerindeki parkların iyileştirilmesi yapılacak.

MUDANYA'DA GURUR ZAMANI

Mudanya'yı sürekli yenilenen ve atağa kalkan bir yapıya ulaştırmak için çalıştıklarını dile getiren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, "Kısa süre önce parkların yapımı ve yenilenmesi ile ilgili olarak geniş kapsamlı bir ihaleye çıktık ve ihalenin hemen ardından çalışmalara başladık. Her yaştan Mudanyalının nefes alma, dinlenme, eğlenme ve spor amaçlı kullandığı parklarda mevcut oyun gruplarının da yenilemesini gerçekleştiriyoruz. Ağacıyla, toprağıyla, yeşiliyle, doğasıyla bu Mudanya hepimizin. Kentimizi Mudanyalı hemşerilerimle birlikte hizmete dönük, yaratıcı ve yenilikçi bir yaklaşımla yönetiyoruz. Mudanya'da güzel şeyler olacak, Mudanya ile herkes gurur duyacak demiştim. Mudanya'da şimdi gurur zamanı" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!