Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Mudanya'da, egemenliğin 100. yılında bayram evlere taşındı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100. Yılı, Mudanya'da coşkuyla kutlandı.

Bursa Mudanya'da, egemenliğin 100. yılında bayram evlere taşındı

Aynı gurur, coşku, neşe ve sevgisiyle evlerini bayram yerine çeviren Mudanyalılara belediye ekipleri de araçlardan çaldığı marşlarla eşlik etti. 

Mudanya Belediyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşların pencere ve balkonlarından katıldığı şenlikle kutladı.

Çocuklar bayrak, balon ve resimlerle pencere ve balkonlarını süsledi, Mudanya Belediyesi ise bayram için hazırladığı araçlarından çaldığı müzik ve marşlarla bu yıl bayram coşkusunu evlere taşıdı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Mudanyalılar marşları hep bir ağızdan söyledi.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ise bayramı Mudanya'nın simgesi Mütareke Meydanı'nda karşılarken, ilçenin tarihi yerleşimlerinden Girit Sokağı'ndaki Mudanyalıların da bayramını kutladı.

Tüm Mudanyalılara teşekkür eden Başkan Hayri Türkyılmaz, "Okullarımız kapalı olsa da evlerimizde bayram şenliği var. Ne mutlu bize en büyük bayramımızı büyük bir coşkuyla, gururla karşıladık. Bu güzel tabloyu oluşturan kıymetli hemşehrilerim ve geleceğimizin, yarınlarımızın teminatı yavrularımıza teşekkür ediyorum. Her biri Atatürk sevgisiyle büyüyen çocuklarımızla gurur duyuyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız ve Gazi Meclisimizin 100. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun" dedi.

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!