Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz: "Sahipsiz değiller, biz varız"

Bursa Mudanya Belediyesi, ülke genelinde Koronavirüs'e (Covid-19) karşı uygulanan tedbirler sürerken sokakta yaşayan can dostları da unutmadı. İlçe genelinde mama dağıtımı ile birlikte sahipsiz hayvanların sağlıklı ve korunaklı bir şekilde yaşamaları için park ve sokaklara yerleştirilen kedi ve köpek evleri de artırıldı.

Bursa Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz: ''Sahipsiz değiller, biz varız''

Mudanya Belediyesi,  Koronavirüse (Covid-19) karşı uygulanan tedbirler sürerken tüm canlıların yaşama hakkına saygı ilkesinden hareketle, sokakta yaşayan can dostları da unutmadı. Mudanya Belediyesi Veteriner İşleri Birimi, Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapanan restoran ve kafeteryalardan beslenen sokak hayvanlarına ilçe genelinde mama dağıtımını artırdı. Sahipsiz hayvanların sağlıklı ve korunaklı bir şekilde yaşamaları için park ve sokaklara yerleştirilen kedi ve köpek evleri de artırıldı.

Mudanya'da her canlının yaşam alanı bulduğunu belirten Başkan Hayri Türkyılmaz, "Mudanya'da sevgi paylaştıkça çoğalır. Her birimize önemli sorumlulukların düştüğü bugünlerde kentimizdeki hiçbir canlının zarar görmemesi için çalışıyoruz. Evde kalınması uyarılarına önem vererek önemli durumlar dışında evlerinden çıkmayan hemşehrilerimizin içi rahat olsun. Mudanya'nın sahipsiz hayvanları da bizlere emanet" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!