Bursa Mudanya Arama Kurtarma'dan okullarda tatbikat

Bursa Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma (MAK) ekibi, deprem tatbikatlarıyla deprem öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenleri öğrencilere uygulamalı olarak anlatmaya devam ediyor. Çalışmalarını Cafer Yener İlkokulu'nda sürdüren MAK ekibinin deprem tatbikatı, gerçeğini aratmadı.

Bursa Mudanya Arama Kurtarma'dan okullarda tatbikat

Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma (MAK) ekibi, Sivil Savunma ve Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında ilçedeki okullarda deprem tatbikatı düzenleyerek, öğrencileri deprem konusunda bilinçlendirmeye devam ediyor. Mudanya genelinde şu ana kadar 13 okulda gerçekleştirilen deprem tatbikatlarıyla öğrencileri bilgilendiren MAK, olası afetlerde yapılması gerekenleri de uygulamalı olarak anlatıyor.

Tatbikatlarını Cafer Yener İlkokulu'nda sürdüren MAK ekibi, tek tek sınıflara girerek öğrencilere deprem öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi. Okulda sirenlerin çalınmasıyla birlikte bir düzen içinde okulu tahliye eden öğrenciler okul bahçesinde toplanarak tatbikatı izledi. Eğitimler, anaokulu, ilk ve ortaokul ile lise düzeyindeki 22 okula verilecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!