Bursa Milletvekili Esgin'den 15 Temmuz mesajı

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bursa Milletvekili Esgin'den 15 Temmuz mesajı

Milletvekili Mustafa Esgin, mesajında, "Milletimiz, 15 Temmuz'da vesayet odaklarına, hainlere ve tüm dünyaya en büyük demokrasi dersini vermiştir. 15 Temmuz gecesi milli iradeyi hiçe sayanlar bir tek şeyi hesaba katmamıştı; o da Millet'in iradesi" dedi.

Milletvekili Mustafa Esgin, açıklamasının devamında şunları söyledi:

"15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü yeni bir milli heyecan, onur ve gururla anıyoruz. 15 Temmuz 2016 her yönüyle şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktası olarak, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın şahsında vücud bulmuş milletin birliğinin tezahürüdür. Türkiye'nin kuruluşundan bu güne kadar maruz kaldığı terör eylemlerinin farklı mahiyette vuku bulduğu hain bir girişimi olan 15 Temmuz'da, ne mutlu ki kahramanlıkları ile nam salmış büyük milletimiz; şanlı Türk ordusunun içerisine sızmış hain terör örgütü üyelerine canları pahasına da olsa büyük ve unutulmayacak bir ders vermiştir.

15 Temmuz'u ülkemizin tarihine kara bir leke olarak geçirmek isteyenler, aziz milletimizin dünyadaki mazlum milletlere rehber olacak nitelikteki şanlı ve asil direnişiyle çok ağır bir cevap aldılar.

Cumhurbaşkanına, meclisine, devletine, hükümetine ve kendi iradesine sahip çıkan aziz milletimiz, hain darbe girişimine karşı şanlı direnişiyle tarihimize yeni bir destan daha ekledi.

KADİM BAŞKENT BURSA TEK VÜCÜT OLDU 

15 Temmuz hain saldırı gecesi, Cumhurbaşkanımızın aziz milletimize milli irade ve demokrasiye sahip çıkalım çağrısıyla birlikte yurdumuzun her bir köşesinde olduğu gibi, Kadim Başkent Bursa'mızda da yüzbinlerce hemşehrimiz tek nefes, tek yürek ve tek vücut oldu. 15 Temmuz gecesi minarelerimizden okunan selalar ile birlik ve beraberlik çağrısına, kadim şehrimizin bütün kesimleri kalplerindeki iman gücü, vatan ve millet sevdasıyla icabet ettiler.

Milli irade ruhunun adeta şaha kalktığı bu muhteşem direniş, tüm yurtta olduğu gibi Bursa 15 Temmuz Demokrasi Meydanı başta olmak üzere 17 ilçemizin meydanlarında

vatan ve bayrak çığlıklarıyla taçlandırılmıştır. Milletimiz dünya tarihinde ender görülen azim ve kararlılıkla bu darbe teşebbüsünü 12 saat gibi kısa bir süre içerisinde Cenab-ı Allah'ın izniyle bertaraf etti ve sonsuza dek akamete uğrattı.

"TÜRKİYE ARTIK ÇOK DAHA GÜÇLÜDÜR"

Türkiye, bugün geldiği noktada çok şükür ki 15 Temmuz öncesinden çok daha güçlüdür. Çünkü devletimiz terörle mücadelede içeride ve dışarıda etkin operasyonlar gerçekleştirerek terörün kökünü kurutmaktadır. 24 Haziran'dan itibaren hayata geçen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte yeni Türkiye'nin yeni dönemiyle ülkemiz tüm vesayet odaklarına kapılarını tamamen kapatmıştır.

Terör örgütleri ve onların işbirlikçileri bilsinler ki artık daha da güçlüyüz. Bir ve beraber olduğumuz sürece üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk olamaz. Bu millet çok büyük badireleri tek yürek, tek vücut olarak atlatmıştır.  

15 Temmuzların bir daha yaşanmaması duasıyla, "Gün iradeye sahip çıkma günüdür" diyerek meydanları darbecilere teslim etmeyen yaşlılarımıza gençlerimize, kadınımıza erkeğimize ve bu uğurda şehadet şerbetini içen 15 yaşındaki en genç şehidimizden, 63 yaşındaki en yaşlı şehidimize kadar tüm kahramanlarımıza minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir.

Bu aziz vatanı yeniden vatan kılan necip milletimizi şükranla ve saygıyla selamlıyorum. Aziz milletimiz, yüce devletimiz var olsun, birliğimiz daim olsun..."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!