Bursa Meslek Tiyatroları Festivali'nde prömiyer coşkusu

Osmangazi Belediyesi Tiyatro Okulu öğrencilerinin prömiyeri ile start alan 2. Meslek Tiyatroları Festivali, 30 Nisan-13 Mayıs tarihleri arasında Bursa'dan birçok grubun katılımıyla Akpınar Kültür Merkezi'nde seyircisiyle buluşacak. Osmangazi Belediyesi Tiyatro Okulu öğrencileri tarafından sahnelenen "Töre" adlı tiyatro oyunu muhteşem bir prömiyere imza attı.

Bursa Meslek Tiyatroları Festivali'nde prömiyer coşkusu

Osmangazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleştirilen tiyatro oyunu Akpınar Kültür Merkezi'nde Bursalı tiyatro severlerle buluştu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği oyun sonunda bütün oyuncular ayakta alkışlandı. Kadını yüceltmek kan davasını aşağılamak adına yazılmış "Töre'' oyununda genç oyuncular, kocalarını toprağa gömmüş, hayatı unutmuş, ölüme karşı yaşamayı savunan sekiz kadının varoluşunu sergiliyor.

2. Meslek Tiyatroları Festivali'nin açılışında konuşan Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Albayrak, "Osmangazi Belediyesi olarak bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Meslek Tiyatroları Festivali'ni burada izleyeceğiz ve 15 Mayıs'ta en iyi öğretmen, en iyi kadın oyuncu, en iyi erkek oyuncu, en iyi oyun ve jüri özel ödülü kategorilerinde birincileri belirleyip sizlere takdim edeceğiz. Bütün oyuncularımıza başarılar diliyorum" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!