Bursa Kestel makus talihini yenecek (ÖZEL HABER)

Kestel Belediyesi'nin yeni başkanı Önder Tanır, ilçenin tanıtımı konusunda atılımlar gerçekleştireceklerini ifade etti. Geçmiş dönemlerde Kestel'in potansiyelinin altında kaldığını vurgulayan Tanır, " İlçemiz 5 yıllık görev süremiz boyunca kabuğunu mutlaka kıracak" dedi.

Bursa Kestel makus talihini yenecek (ÖZEL HABER)

HABERMERKEZİ/BURSADABUGÜN

Türkiye'nin en büyük yerel internet portalı BursadaBugün ailesi Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette BursadaBugün İcra Kurulu Başkanı Ferdi Yılmaz, Genel Yayın Yönetmeni Mesut Demir, köşe yazarları Aysın Komitgan ve Mehmet Ali Ekmekçi ile Radyo-TV Sorumlusu Kaan Vardar yer aldı.

YENİ ŞEYLER SÖYLEYECEĞİZ

Geçmiş dönemde Kestel'i ilçe ve büyükşehir meclisi üyesi olarak temsil ettiğini vurgulayan Belediye Başkanı Önder Tanır, "Üçüncü aday adaylık dönemimde bu görev nasip oldu. Tecrübelerimizi Kestel için değerlendireceğiz. İlk 3-4 ayda vaatlerimizi yerine getirmek için altyapı hazırlamanın yanı sıra sistemimizi oturtmaya çalıştık. Kestel'in Bursa'ya bakan yüzü eksiklikler içeriyordu. 'Yeni şeyler söyleyeceğiz' diyerek bunu tamamlamaya çalışıyoruz" dedi.

TARIM KONUSUNDA ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ

İlçenin ufkunu daha uzaklara odaklayacaklarını vurgulayan Tanır, " Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu 'Gönül belediyeciliği' adına vatandaşla daha fazla zaman geçirmek için bir düzenin oluşması lazım. Kestel'i iyi tanıdığımı iddia ediyorum. Potansiyelimizin çok çok gerisindeyiz. Tarımla alakalı, süs bitkileri başta olmak üzere üzümsü bitkiler dediğimiz böğürtlen tarzı bitkiler en üst seviyede. Armut ve şeftali uzman seviyesinde üretilmesi ve planlanması gerekiyor. Turizm açısından bakir alanlarımız var. Uludağ'ın çok önemli açısı Kestel'e temas ediyor. Ancak bu değerlendirilemiyor. Bu alanın ayağa kaldırmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Kestel'in önemli ölçüde genç nüfusa sahip olduğunun altını çizen Başkan Tanır, " Gerek kültürel, gerek de sosyal anlamda kendine ait alanlar bulamadılar. Onları burada tutmak istiyoruz. 2 milyona yakın nüfusun ortasındayız. 65 bin nüfusa sahibiz. Ciddi anlamda sanayi tesislerimiz var. Tüm potansiyelleri bir araya getirerek, buraya yakışan Kestel'i bir noktaya oturtmak gerekiyor. Özeleştiri yapmak gerekirse bunları aşmamız gerekiyor. Enerji ve hedefleri ortaya koyduk. 5 yıllık vize verildi. Bu dönemde seçim beyannamemizin ötesine geçecek projeleri hayata geçireceğiz" diye konuştu.

KELES KESTEL KARIŞIYOR

Kestel'in makus kaderini değiştirip kabuğunu kırmak istediklerini ifade eden Önder Tanır, "Bizim ürünlerimizi ve fidanlarımızı alıyorlar, bizim bölgemizdeki başka belediyeye başka il tarafından satıldığını biliyoruz. Kestel'i yeniden ayağa kaldırmak istiyoruz. Eski potansiyelimizi birebir yakalamak istiyoruz. Tarım AŞ hedefinde ilçemizde bir tarım firması sözünü verdik belediye bünyesinde. Buradan son kullanıcıya uygun fiyatla ulaşacak ürünler. Kestel kendisini anlatamamış, tanımlayamamış, potansiyelinin çok gerisinde, kabuğunu kıramamış bir ilçe. İlk yapacağımız şey de bu. Tabiat harikası bir ortamda yaşıyoruz. Buz pateni tesisinin bulunduğu 7 ilden birisi Kestel. Kestel ile Keles'in hala karıştırıldığını yerler var. Bizlerin tanıtım noktasında gerekli çalışmaları yapması gerekiyor" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!