Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Kent Konseyi'nde büyük buluşma

Bursa Kent Konseyi çatısı altında faaliyetlerini sürdüren 4 Meclisin başkanları ve 33 çalışma grubunun temsilcilerinin katıldığı koordinasyon toplantısında, çalışma alanları ve etkinlikler hakkında bilgiler paylaşıldı.

Bursa Kent Konseyi'nde büyük buluşma

 

Bursa Kent Konseyi ofislerinde gerçekleştirilen toplantıda, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin tarafından Kadın, Gençlik, Engelli ve Çocuk meclisleri ile çalışma gruplarının yaptığı faaliyetler hakkında bilgi verdi.
Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, kent konseyinin temelini çalışma grupları ve meclislerin oluşturduğunu söyledi. Bu kadar etkinliği gönüllüler sayesinde yaptıklarını belirten Başkan Pala, 2 yılda 2 bin etkinlik yapabilmenin çok önemli bir olay olduğunu ifade etti. Bunun birlik ve beraberlik içerisinde yapılabilen bir iş olduğunu dile getiren Başkan Pala, "Türkiye'ye örnek çalışmalar yapan, ülkenin en güçlü kent konseyi konumunda olan Bursa Kent Konseyi başkanlığını yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bursa Kent Konseyi, Yerel Gündem 21 geleneğinden başlayan çalışmalarıyla, son 2-3 yıldır da yasa ile konumlandırılan kent konseyi tarifiyle hızlı bir şekilde yol almıştır. Bursa Kent Konseyi'nin örnek çalışmalar yapabilir hale gelmesinde, Bursa markası olarak ortaya çıkmasında katkı sunan Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne ve Başkanı Recep Altepe'ye teşekkür ediyorum. Kent konseylerinin verimli olması ve çalışabilmesi için ilgili belediyelerle uyum içerisinde çalışması gerekir. Bu uyumu yakalamış kent konseylerinin başarısız olması mümkün değildir. Bizim arzumuz, Bursa'daki kent konseyi ve belediye işbirliğinin Türkiye'ye örnek bir şekilde devam etmesini sağlamaktır" dedi.

Kent konseylerinin demokrasi kültürünün gelişmesinde önemli bir kurum olduğunun altını çizen Başkan Pala, demokrasinin ise kent hayatını, ülke hayatını olumlu etkileyen bir anlayış olduğunu söyledi. Modern dünyada insanların birbirini anlaması, birlikte yaşamanın güzelliğini fark etmesi için beraberliklerin sağlanması gerektiğini vurgulayan Başkan Pala, hayatta karşılaşılan sorunların konuşulması, çözümlerin üretilebilmesi için ortamların oluşturulması gerektiğini belirtti. Bu görevleri toplumsal denge çizgisi anlayışıyla, herkese ve her kesime hitap eden bir kent konseyi olarak yerine getirdiklerini anlatan Başkan Pala, "Bu yolu izlediğimiz için Bursa, kent konseyini sahiplenmiştir. Bursa'daki sivil ve resmi toplum kuruluşları kent konseyi ile diyalog içerisindedir. Bunun da mutluluğunu yaşıyoruz. Bursa Kent Konseyi ofislerinde görevli tüm arkadaşlarımız, tüm çalışma gruplarına ve toplum kuruluşlarına yardımcı olmaktadır. Bursa Kent konseyi olarak bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da Türkiye'ye örnek olmaya devam edeceğiz. Bursa Markası olarak Türkiye'nin en güçlü kent konseyi olduğumuz gibi uluslararası çalışmalarda da Bursa Kent Konseyi'nin adını duyurmak istiyoruz" diye konuştu.
Geçtiğimiz günlerde Hemşehri Dayanışma Dernekleri Çalışma Grubu ile birlikte gerçekleştirilen 'Hepimiz Kardeşiz' adlı çalışmanın çok önemli olduğuna da değinen Pala, hayatındaki en önemli faaliyet olduğu söyledi.
Toplantıda meclis başkanları, çalışma grubu temsilcileri ve Bursa Kent Konseyi yürütme kurulu üyeleri tek tek söz alarak yaptıkları ve yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!