Bursa Karapınar'da göl çöle döndü, piknik alanı Allah'a emanet (ÖZEL HABER)

Mahallemde Neler Oluyor? programının bu haftaki konuk mahallesi Bursa'nın en eski mahallelerinden biri olan Yıldırım'a bağlı Karapınar Mahallesi'ydi. Mahallenin en büyük sorunu gölün kuruması ve piknik alanının kaderine terk edilmesi..

Bursa Karapınar'da göl çöle döndü, piknik alanı Allah'a emanet (ÖZEL HABER)

BANU ŞEN - KAAN VARDAR / BURSADA BUGÜN

Yıldırım Karapınar Mahallesi'nde vatandaşlar dertli. Bu mahallenin önceden yemyeşil olduğunu söyleyen vatandaşlar eski günleri özlediklerini anlattı. Son yıllarda yeterli hizmet görmediğini anlatan mahalle sakinleri, Bursa'nın diğer ilçelerine yapılan hizmetin Yıldırım'a yapılmadığını, özellikle Karapınar Mahallesi'nin çok mahrum bırakıldığını dile getirdi. Yaklaşık 20 yıl önce Karapınar Mahallesi'nin Bursa'nın en temiz ve yeşilliği en bol mahallesi olduğunu söyleyen mahalle sakinleri "Biz çocukken buralar hep yeşillikti. Diğer ilçelerden buraya gelirlerdi. Şimdi bakıyoruz her yer kurudu. Bu mahalleyle neden ilgilenmiyorlar" diyerek sitemde bulundu.

DOKUZGÖZLER PİKNİK ALANI KADERİNE TERK EDİLDİ

Karapınar Mahallesi'nin en büyük piknik alanı olan Dokuzgözler piknik alanı eski neşesini kaybetti. İçerisinde oldukça büyük bir gölün ve mini şelalenin bulunduğu piknik alanı şimdi çöl toprakları gibi kurumuş ve terk edilmiş halde. Mahalle sakinleri piknik alanlarının eski haline getirilmesini istiyor.

Dokuzgözler piknik alanı şu sıralar şantiyeye dönmüş halde

GENÇLİK MERKEZİ YARIM BIRAKILDI

Öte yandan mahallede yapımı başlayan ve Şubat 2019 tarihinde tamamlaması gereken gençlik merkezinin yarım bırakılması vatandaşlardan büyük tepki topladı. Başladıkları işi yarım bıraktılar diyen mahalleli "Yapacakları sadece bir gençlik merkeziydi, onu da yarım bıraktılar. Zaten yıllardır hizmet görmüyoruz bari bunu tamamlasalardı" diyerek tepki gösterdi.

 

Gençlik merkezinin ne zaman tamamlanacağı ise merak konusu oldu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!