Bursa Karagöz Leo Kulübü ile Nilüfer Gençlik Ofisi güçlerini birleştirdi

Bursa Karagöz Leo Kulübü ile Nilüfer Gençlik Ofisi, farklı kültürlere sahip gençler arasındaki ön yargıları yıkmak, empati kurma becerilerini geliştirmek, gençlerin kendi çevrelerinde ve yaşadıkları toplumda sosyal diyalog kültürünü geliştirmelerini sağlayıp, sorunlara daha yapıcı bir bakış açısıyla yaklaşmalarına yardımcı olmak için güçlerini birleştirdi.

Bursa Karagöz Leo Kulübü ile Nilüfer Gençlik Ofisi güçlerini birleştirdi

Bursa Karagöz Leo Kulübü ile Nilüfer Gençlik Ofisi, "gençlik" paydasında güçlerini birleştirdi.

Farklı kültürlere sahip gençler arasındaki ön yargıları yıkmak, empati kurma becerilerini geliştirmek, gençlerin kendi çevrelerinde ve yaşadıkları toplumda sosyal diyalog kültürünü geliştirmelerini sağlayıp, sorunlara daha yapıcı bir bakış açısıyla yaklaşmalarına yardımcı olmak amacıyla güçlerini birleştirdi.

Proje kapsamında düzenlenen eğitim Nilüfer Belediyesi Basın Odası'nda gerçekleştirildi. "Algını Değiştir Dünya Değişsin" konulu eğitimin açılışında konuşan Karagöz LEO Kulübü Başkanı Ramis Ceyhan, eğitim sonrasında sosyal deney çalışması gerçekleştireceklerini ve bu projenin hedefinin, yardımlaşma ve kaynaşmaya katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Atölye ve grup çalışmaları, yaratıcı drama ve interaktif oturumlar şeklinde devam eden eğitime, 118-K Lions Akademisi, Bursa Karagöz Lions Kulübü, Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği ve Uludağ Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Topluluğu gibi kurumlar da destek verdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!