Bursa Karacabeyliler sağlıklı yaşam için yürüyecek

Sportif kent' hedefi doğrultusunda bugüne dek pek çok başarılı projeyi hayata geçiren Karacabey Belediyesi, yetişkinleri spora teşvik etmek amacıyla 'Başkanımla Yürüyorum' etkinliği düzenliyor.Proje kapsamında ilk olarak 22 Ağustos Perşembe günü saat 18.00'da Çamlık Mesire Alanı'ndaoluşturulacak kayıt masası ile yürüyüşlere katılacak kişilerin listesi hazırlanacak.

Bursa Karacabeyliler sağlıklı yaşam için yürüyecek

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, kadın meclis üyelerinin önerileri doğrultusunda hayata geçirilen ve'Sağlıklı yaşam için günlük 10 bin adım' sloganı ile başlatılan yürüyüş hareketine vatandaşların yoğun ilgisini beklediğini söyledi. Özkan, spora büyük önem verdiklerine dikkat çekerek, "Sporun her yaşta yapılması için çabalıyoruz. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz projemiz ile yetişkinlere yürüyüş alışkanlığı kazandırmak ve onların gençlerimize örnek olmalarını sağlamak istiyoruz. Projemize 22 Ağustos Perşembe günü başlayacağız. Yürüyüşümüz Çamlık Mesire Alanı'nda gerçekleştirilecek" dedi.

Tüm vatandaşlarımız davetli

Etkinliğe tüm vatandaşların davetli olduğu ifade eden Özkan, proje ile ilçedeki yetişkinleri sağlıklı yaşama teşvik etmeyi hedeflediklerini kaydetti. Özkan, proje kapsamında eğitmen gözetiminde haftanın üç günü Çamlık Mesire Alanı'nda belirlenen parkurda yürüyüş yapılacağını dile getirerek, "Sağlıklı yaşam için günlük 10 bin adım sloganıyla 1 ay sürecek etkinlik sonunda katılımcılar arasında en çok kilo veren ilk üç kişiye belediyemiz tarafından küçük altın hediye edilecek" diye konuştu. Özkan, ödüller için 22 Ağustos Perşembe günü saat 18.00'da Çamlık Mesire Alanı'nda kayıt yapılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!