Bursa Karacabey'de "gönül köprüsü" kuruluyor

'Karacabey'de, 'insan odaklı' çalışmaları sırasıyla hayata geçiren Karacabey Belediyesi, gönüllere dokunacak bir çalışmaya daha imza atıyor. Belediye tarafından başlatılan çalışma kapsamında, gönüllü kişilerin evlerinden toplanan kullanılabilir durumdaki mobilya, beyaz eşya, kıyafet, teknolojik eşya ve kırtasiye malzemesi gibi her türlü ikinci el eşya, ilgili mahalledeki muhtarlıkla koordineli şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. 

Bursa Karacabey'de ''gönül köprüsü'' kuruluyor

Sosyal sorumluluk anlamında örnek işlere imza atan Karacabey Belediyesi, 'insan odaklı´ yaklaşımlarla topluma dokunmaya devam ediyor.

Karacabey Belediyesi tarafından başlatılan çalışma kapsamında, gönüllü kişilerin evlerinden toplanan kullanılabilir durumdaki mobilya, beyaz eşya, kıyafet, teknolojik eşya ve kırtasiye malzemesi gibi her türlü ikinci el eşya ihtiyaç sahiplerine ulaştırılırken, belediye de bu konuda adeta köprü vazifesi üstleniyor.

Vatandaşlar, belediyeyi arayıp çalışmaya destek vermek istedikleri takdirde, Karacabey Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri bu kişilerin evine gidip eşyaları teslim alıyor.

Tüm veriler kayıt altında

İlgili mahalledeki muhtarlıkla koordineli şekilde yürütülen çalışmalarda, dağıtımların öncesinde ihtiyaç sahiplerinin gelir-gider durumları muhtarlar tarafından kontrol edilirken, sonrasında belirlenen kişilerin adreslerine eşyalar teslim ediliyor. Belediye de eşya giriş-çıkış süreci, kimlerden ne kadar eşya alındı, kimlere dağıtıldı gibi tüm verileri düzenli olarak kayda alıyor.

İhtiyaç sahipleri bu eşyaları hiçbir ücret ödemeden teslim alırken, eşyaların nakliyesini de yine Karacabey Belediyesi üstleniyor.

Alan el ile veren eli buluşturuyoruz

Belediye Başkanı Ali Özkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, böylesine anlamlı bir destek organizasyonunda belediye olarak köprü vazifesi üstlendiklerini vurgulayarak, alan el ile veren elin buluşturulmasına aracılık ettiklerini söyledi.

Başkan Özkan, kullanılmayan eşyalarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen tüm vatandaşların organizasyona destek olabileceğini belirterek, katkıda bulunmak isteyenlerin Karacabey Belediyesi'ne ait 0224 676 86 40 numaralı telefona ulaşıp bilgi alabileceğini sözlerine ekledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!