Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Karacabey Belediye Başkanı Özkan, üniversite öğrencileriyle buluştu

Bursa Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Uludağ Üniversitesi Karacabey Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ile bir araya geldi.

Bursa Karacabey Belediye Başkanı Özkan, üniversite öğrencileriyle buluştu

Karacabey Kaymakamı Yusuf Gökhan Yolcu, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (KTSO) Naci Güncü ve Karacabey Meslek Yüksek Okulu (KMYO) Müdürü Soner Altun'un da hazır bulunduğu etkinlikte bir konuşma yapan Özkan, eğitim hayatlarında öğrencilere başarılar diledi. Karacabey Meslek Yüksek Okulu'nu tercih ederek ilçeye geldikleri için tüm öğrencilere ayrı ayrı teşekkür eden Özkan, "Güzellikler şehri Karacabey'i sizler de tanıdıkça çok seveceksiniz. Karacabey artık tarım ve hayvancılıkta olduğu kadar turizm ve teknoloji alanındaki girişimleriyle de adından sık söz ettiren bir ilçe oldu. Bu anlamda, sizler de eminim zamanla bu güzelliklerimizi tanıdıkça mutlu olacaksınız" dedi.

Karacabey herkesin ilgisini çekiyor

Karacabey'in güzellikleri ile herkesin ilgisini çekmeye başladığını ifade eden Özkan, ilçenin değerlerini ortaya çıkaracak çalışmalara imza attıklarını kaydetti. Özkan, ilçenin özellikle son yıllardaki dönüşüm hamleleriyle her alanda ciddi bir atılıma sahne olduğunu ifade ederek, "İlçemizde sizlerin keşfetmesini bekleyen Uluabat Gölü, Eskikaraağaç Leylek Köyü, Issızhan, Kuş Cenneti, Karacabey Harası ve Karacabey Longozu ile sahil bölgemiz olmak üzere tarihi ve doğal pek çok turizm alanı var. Tüm bu güzellikler, siz aydınlık geleceğimiz olan gençler ile daha da anlamlı oluyor. Sizlerle böyle bir buluşmada bir araya geldiğim için çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum" diye konuştu.

Eğitime büyük önem verdiklerinin altını çizen Başkan Özkan, göreve geldiği günden bu yana Karacabey Belediyesi'nin en önemli yatırım önceliklerinin başında gelen eğitime destek çalışmalarını hızla sürdürdüklerini de sözlerine ekledi.

Etkinlikte konuşan KTSO Başkanı Güncü de öğrencilere kendi mesleki tecrübelerini paylaşarak, iş hayatındaki tecrübe ve deneyimin önemine vurgu yaptı.

Karacabey Meslek Yüksek Okulu tercihlerde ilgi gördü

Son olarak söz alan KMYO Müdürü Soner Altun da konuşmasında, "Yeni öğretim yılına böyle anlamlı bir etkinlikle girmiş olmak mutluluk verici. Öğrencilerimizle şehrin protokolünü bir araya getirmekten son derece mutluyuz. Sizlerin Karacabey ve yaşama dair verdiği değerli bilgilerin, öğrencilerimiz için son derece faydalı olduğuna eminim. Teşriflerinden ötürü değerli protokolümüze teşekkür ediyorum. Karacabey MYO bu yıl da öğrenci tercihlerinde yoğun ilgi gördü. 450'yi bulan öğrenci sayımız, her yıl daha da talep görmekte" dedi.

Konuşmaların ardından onur belgesi almaya hak kazanan öğrencilere belgeleri, protokol üyelerince verildi. Belge törenin ardından ise öğrenciler ile birlikte kahvaltı yapıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!