Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Karacabey Belediye Başkanı Özkan'dan 29 Ekim mesajı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla açıklamalarda bulunan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu ve bizlere emanet ettiği cumhuriyetimizin 96. yıldönümünü, milletçe birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Bursa Karacabey Belediye Başkanı Özkan'dan 29 Ekim mesajı

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 29Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı paylaştı.

Başkan Özkan mesajında, cumhuriyeti ayakta tutan yegâne kuvvetinmilletin kendisi olduğunu vurgulayarak, "Milletimiz, cumhuriyeti benimsemiş ve bütün değerlerine sıkı sıkı sarılmıştır" dedi.

Cumhuriyetin, her türlü zorluk ve yokluğa rağmen milletimizin özünde var olan birlik ve beraberliğin, bağımsızlık ve hürriyet aşkının, gurur verici bir eseri olduğunu kaydeden Özkan, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'Türk milletinin tabiat ve şiarına en uygun idare cumhuriyet idaresidir' dediği cumhuriyetimizin ilanının 96. yıldönümünü büyük bir gurur, coşku ve heyecanla kutluyoruz. Türk milleti, bundan 96 yıl önce yazdığı büyük destanla, tüm dünyaya vatan aşkının en güzel örneğini sergiledi" dedi.

Yarınlara emanet

Tarihi, şan ve şerefle dolu yüce milletimizin, o zorlu günlerde kadın-erkek, genç-yaşlı demeden, topyekûn şekilde vatan topraklarını düşmandan arındırdığını ve bugünün Türkiye'sini inşa ettiklerini belirten Ali Özkan, "Aziz milletimiz, büyük zorluklar neticesinde kazanılarak kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti'ni, huzur ve refah içerisinde yarınlara ulaştırmak için el birliğiyle mücadele etmeye devam edecektir. Cumhuriyetimizin kurulmasında büyük emekleri bulunan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizirahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Bu vesileyle, milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı yürekten kutluyorum" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!