Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Karacabey Belediye Başkanı Özkan, ailesiyle birlikte longozun tadını çıkardı

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 9 günlük bayram tatilinde ilçedeki çeşitli yerlere ailesiyle birlikte geziler düzenledi. Özkan'ın öncelikli tercihi ise Karacabey Longozu oldu. Longozda yer alan Afrika evlerini ailesiyle birlikte dolaşan Özkan, Nilüfer çiçekleri arasında ahşap kayıkla tur yapmayı da ihmal etmedi. Bayram tatilinin yoğunluğunun Longoza da yansıdığını belirten Özkan'a, vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Bursa Karacabey Belediye Başkanı Özkan, ailesiyle birlikte longozun tadını çıkardı

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, bayram tatilini ilçenin eşsiz değerlerinden Karacabey Longozunu eşi ve kızları ile gezerek geçirdi.

Özkan, bayramın ardından eşi Gülden Özkan ve kızları Sena ile Serra Özkan'la birlikte Karacabey Longoz Ormanı'ndaki çalışmaları yerinde incelerken, diğer yandan ailesiyle birlikte doğanın tadını çıkardı.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan longoz turuna ahşap sandallarla devam etti. Sandal turunda Nilüfer çiçeklerini yakından gören Özkan Ailesi, keyifli anlar geçirdi.

Özkan son olarak kuş gözlem kulesinden longozu panoramik olarak izlerken, ailesiyle birlikte hatıra fotoğrafı çekinmeyi de ihmal etmedi.

Longozda artan hareketlilik heyecanlandırıyor

Gezi sonunda yaptığı açıklamada Başkan Ali Özkan, "Genel olarak ziyaretçilerimiz, yaptığımız farkındalık çalışmalarından oldukça memnun. Bazı vatandaşlarımız yolların bozukluğundan bahsediyor ancak orman içerisinde asfalt yapmamız söz konusu bile değil. Ama longoza alternatif olarak Boğazköy çıkışında Longoz Mesire Alanı yaptık. Orada hem mangal yapabilirler hem de longoz ormanına yürüyerek girip, kısa bir longoz turu yapabilirler. Film setinden kalan Afrika evleri, gelen ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görüyor. Zabıta ve jandarma da yaptığı kontrollerle, ormanda uyulması gereken kurallara karşı denetimlerde bulunuyor. Kontrollü bir şekilde artan hareketlilik bölge halkını, esnafını ve bizleri de heyecanlandırıyor'' dedi.

Orman içindeki yol eleştirisine yanıt

Başkan Özkan, Longoza gelen ziyaretçilerle de yakından ilgilenirken, bazı vatandaşların orman içi yollarla ilgili kendisine yönelttiği eleştirilere de yanıt verdi.

Özkan, "Bizler, buranın en doğal haliyle kalmasını istediğimiz için bu yollar böyle duruyor. Asfalt ve parke taş yapmamız durumunda, ormanın mevcut değerini kaybederiz. Ancak toza, çamura bulaşmak istemeyen misafirlerimiz için de Boğazköy tarafında, Longoz Mesire Alanı ve Küçük Longoz diye tabir ettiğimiz bir alan daha oluşturduk. Burası ana asfaltın kıyısında yer alıyor ve yürüyüşle de ulaşılabilecek güzel bir parkur. Sizleri orayı da görmeye davet ediyorum'' dedi.

Bayramda longoza yoğun ilgi

Öte yandan bayram süresince longozda Bursa dışından gelenlerin de fazla olduğu gözlenirken, özellikle büyükşehirlerden gelenler longozun doğal dokusundan çok etkilendiklerini belirterek, bölgede yapılan somut çalışmalardan ötürü Başkan Özkan'a teşekkür etti.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!