Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri'nin ikizini gören şaşırıyor

Bursa'da Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yapan Prof.Dr.Rüstem Aşkın tek yumurta ikizi.  Genel Sekreter olan kardeşine benzerliği ile dikkat çeken Şenez Aşkın muayene olmak için gittiği hastanelerde kendisini Rüstem Aşkın sanan çalışanların özel ilgisi ile karşılaşıyor. Bazı günler Rüstem Aşkın olmadığını kabul ettirmekte zorlanan Şenez Aşkın, "İnanmak için yanımda Rüstem'e telefon açanlar da var" dedi. 

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri'nin ikizini gören şaşırıyor

Bursa'da üç yıla yakın süredir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yapan Prof.Dr. Rüstem Aşkın'ın, tek yumurta ikizi olan kardeşi Şensel Aşkın, rahatsızlandığı zaman muayene olmak için gittiği kamu hastanelerinde gördüğü ilgi karşısında zor anlar yaşıyor. Çalışanların kendisini Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri olan kardeşine benzettiğini söyleyen Şensel Aşkın, Hastaneye gidince 'hocam' diyen çalışanlar hemen yanıma geliyor. İlgi gösteriyor. 'Ben Rüstem beyin kardeşiyim' diyorum inanmıyorlar.  En son yaşadığım olay çok ilginçti. Rahatsızlanan bir yakınımı hastaneye getirdim. Yağun bakım ünitesine geldim. Oradaki doktor ve hemşireler 'Hocam' diye ayağa kalktılar. 'Ben, Rüstem bey değil kardeşiyim' dedim, inanmadılar. 'Emin misiniz' diye sordular. Sonra da telefon açmışlar dedi.

SELAM VERMEDİ DİYE BOZULANLAR OLUYOR

Kardeşi Şensel Aşkın'a ikiz olması nedeniyle zaman zaman zor anlar yaşadığını söyleyen Rüstem Aşkın, Biri arkadan enseme vurdu. Dönünce, tanımadığım bir kişi ile karşılaştım. Bana, 'ne haber' dedi. Kendisini tanımadığımı söyleyince 'Şensel, beni nasıl tanımazsın' diye sorunca gerçeği anlamış oldum. En fazla yaşadığımız sıkıntılardan biri de tanımadığımız için arkadaşlarımıza selam vermememiz. İnsanların, 'Adam bize selam vermedi, yüzümüze bile  bakmadı' diyerek yakınmaları kulağımıza geldikçe üzülüyoruz. Gerçeği anlayınca da bize hak veriyorlar dedi.

BİZİ GÖRÜNCE ÖLDÜKLERİNİ SANDILAR

Prof. Dr. Rüstem Aşkın, ikiz kardeşi Şensel Aşkın ile yaşadığı unutamadığı bir olayı ise, şöyle anlattı Bir gün Şensel ve ben araba ile bir yere gidiyoruz. Önümüzde de bir kamyonet gidiyor. Kamyonetin arkasında 4-5 tane kadın işçi ayaklarını dışarı doğru sarkıtmışlar. Bu sırada kamyonet bir sallandı, hepsi birden yere düştü. Şensel ile birlikte koştuk yardım edelim diye. Kadınlar bir ona bakıyor, bir bana. 'Biz öldük de Münker ve Nekir melekleri geldi' diyerek fenalık geçirdiler.

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr.Rüstem Aşkın, görev süresinin dolması nedeniyle geçtiğimiz günlerde çalışanlarıyla vedalaşmıştı.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi olan Prof.Dr.Rüstem Aşkın aynı zamanda İstanbul Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde akademisyen olarak görev yapmaya devam edecek.

BURSA'DA KAMU HASTANELERİ ÇİLELİ!

Öte yandan Bursa'da kamu hastanelerinin son hali kamuoyunda büyük tepkilere neden oluyor. Yoğun bakım yatağı bulunmadığı için hayatını kaybeden hastalara rastlanırken rapor vb. işlemler için hastanelere başvuranlar kendilerini dev bir kaosun da içinde buluyor. 

Bilhassa acil servislerde aşırı yoğunluk sebebiyle hastalara müdahalelerde güçlükler yaşanıyor. Yine sosyal medyada kamu hastanelerinde görev yapan doktorların tavrı da sık sık eleştirileri beraberinde getiriyor.

Bursa'daki kamu hastanelerinin mevcut hijyen durumu da, zaman zaman gündeme gelen görüntüler sebebiyle bir büyük soru işareti. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!