Bursa İznik'te mehterana meclis çelmesi

İznik'te Mehteran krizi! İznik'in tanıtım elçisi olan, dünyaya tanıtan, Moskova'nın ortasında Kızıl Meydanda, Çin'de dünyanın en büyük festivalinde, bütün dünya basınının önünde, muhteşem gösterilere imza atarak ve dünya basınına defalarca haber olan İznik Belediye Mehteran Takımının Almanya'da yapacağı gösteriye meclis üyelerinden üstü örtülü veto geldi.

Bursa İznik'te mehterana meclis çelmesi

İznik Belediyesi Mehteran Takımı 15 Mart 2018'de Almanya'da gerçekleşecek Askeri Bando Festivalinde özel bir görev için hazırlıklarını yapmaya başlayan mehteran takımı Almanya'ya gidebilmesi için, görevli vizeleri çıkması için meclis kararı gerekiyordu. İznik belediyesi bu önemli görev için olağanüstü toplanma kararı aldı. Hafta başında yapılan olağanüstü meclis toplantısı için belediye meclis üyelerinden Ak Partili 4 üyenin geldiği, muhalefet meclis üyelerinde sebebi bilinmeyen bir nedenle hiçbiri toplantıya gelmedi.

Çoğunluk sağlanamayıp meclis iptal olunca kararın alınması bir sonraki meclise 6 Mart 2018 tarihindeki meclis toplantısına kaldı. Hal böyle olunca pasaportların yetişmesi ve Mehter Takımının Almanya yolculuğu da zora girmiş oldu

MECLİS ÜYELERİ UYUMA!

İznik'li vatandaşlarında tepki gösterdiği bu ortak eylemle ilgili olarak açıklama DP İznik ilçe başkanı Göksal Güneş'ten geldi. Güneş; "Sayın meclis üyelerimiz Mehter bizim Mehterimiz, her ne sebeple olursa olsun onların işini kolaylaştırmak ta sizin göreviniz. İznik Belediyesinin Mehter Takımı ilçemizin onuru ve gururu. Dış ülkelerde İznik ilçemizin adını duyuran, Milli Bayramlarda olsun, açılış ve anma törenlerinde halkımızın sevgisini kazanmış olup dinlerken eski yılları hatırlatıyor. Almanya'da yapılacak festivale davet edilen, Mehter Takımına, Belediye Meclisinden onay çıkmadı. Belediye meclisi çoğunluk sağlanamadığı için ilçemizin onuru ve gururuna engel olundu. DP teşkilatı olarak diyoruz ki; milli değerlerimize niye sahip cıkılmiyor? İlçemizin hazine arazilerini satarken, iktidar meclis üyelerinin çoğunluğa sahip olup satışını yapıyorsunuz da, neden mehter takımını meclis üyelerinizi toplayıp göndermiyoruz? Meclis üyesi bedava götürmüyor diye mi toplanmadınız! 40 bin nüfuslu ilçemizin ne günahı var. Şu anda belediyemiz acar emlakçılık yapıyor. Bursa Büyükşehir'in yaptıklarını biz yaptık demeyin. Mehter Takımına hayır diyorsanız katılın meclis toplantısına red oyu kullanın. Senede 3 defa toplanabilecek Olağanüstü meclis toplantısına katılmamak neyin nesidir. İznik Mehterine sahip çık, yarın o Mehteri de bulamayacaksın!" dedi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!