Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa İnegöl'e yakışmayan inşaat manzaraları mercek altında

Bursa İnegöl Belediyesi, hem görüntü kirliliği oluşturan hem de bulunduğu bölgede tehlike arz eden inşaatları mercek altına aldı.

Bursa İnegöl'e yakışmayan inşaat manzaraları mercek altında

Her geçen gün nüfusu artan ve büyüyen şehirde inşaat sektörü de aynı hızla gelişmeye devam ederken, inşaatların neden olduğu kirlilik, kötü görüntü ve oluşturduğu tehlikeler İnegöl Belediyesi tarafından mercek altına alındı.

BU TABLO İNEGÖL'E YAKIŞMIYOR

Belediye Başkanı Alper Taban'ın göreve geldiği günden bu yana ısrarla hatırlattığı temizlik hususunu ihlal eden, aynı zamanda çevresinde güvenlik önlemleri alınmaması nedeniyle tehlike arz eden ve modern kent İnegöl olgusuna karşı oluşturduğu görüntü kirliliği de oluşturan inşaatlara yönelik Başkan Alper Taban uyarılarda bulundu. Dünyaya mobilya satan, ekonomisiyle, tarımıyla, turizm değerleriyle marka haline gelmiş İnegöl'e yakışmayan görüntülerin ortaya çıktığını kaydeden Başkan Taban, "Hızlı büyüyen şehrimizde, inşaat sektörü de oldukça hızlı gelişen ve lokomotif bir sektör. Hemen her mahallemizde, sokağımızda, caddemizde bir inşaat görmek mümkün. Her alanda gelişen İnegöl'ün mimarisiyle, yeni binalarıyla, modern görünümüyle de gelişmesi bizleri mutlu ediyor. Ancak bu binaların inşaat aşamasındayken oluşturduğu tablo, İnegöl'e hiç yakışmıyor. Malzemeleri etrafa dağılmış, herhangi bir güvenlik önlemi olmayan, sadece görüntü kirliliği değil uçuşan atıklarıyla çevre kirliliği de oluşturan inşaatlar, hayalimizdeki İnegöl'ün aksine bir sonuç ortaya koyuyor" dedi.

UYGUNSUZ İNŞAATLARA CEZAİ MÜEYYİDE UYGULANACAK

İnşaatların daha düzenli ve güvenlikli şekilde olması gerektiğine vurgu yapan Taban, "Konu sadece kirlilikte değil. Şantiye alanlarının etrafı güvenlik için kapatılmalı. Şuan şehrimizin pek çok noktasında karşılaştığımı tablo; malzemeleri etrafa saçılmış, herhangi bir güvenlik önlemi alınmamış, çöpleri ve atıkları etrafta uçuşan inşaatlar. Tabi bunların yanında bazı firmaların etrafını güzelce çevirip güvenli çalışma ortamı oluşturduğu, temizlik kurallarına da dikkat ettiği örnek alanlarda mevcut. Bu duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşaat alanlarını düzensiz şekilde tutan vatandaşlarımızı da bir kez daha uyarmak istiyorum. Bu konuda Zabıta ekiplerimiz sıkı bir inceleme başlatıp gerekli uygulamayı yapacaklar. Israrla kurallara riayet etmeyenler hakkında cezai işlem uygulanacağını da belirtmek istiyorum. Bu kenti birlikte geleceğe taşıyacak, modern İnegöl'ü el birliği ile oluşturacağız" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!