Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa İnegöl'de Ulu Önder Atatürk, 81. ölüm yıldönümünde anıldı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 81. yıldönümünde bugün tüm yurtta olduğu gibi İnegöl'de de düzenlenen törenlerle anıldı.

Bursa İnegöl'de Ulu Önder Atatürk, 81. ölüm yıldönümünde anıldı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, hayata gözlerini yumduğu 10 Kasım 1938'in 81'inci yıldönümünde tüm yurtta düzenlenen törenlerle anıldı. İnegöl'de gerçekleştirilen törenlere; İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü, Belediye Başkanı Alper Taban, siyasi parti başkan ve yöneticileri, kurum müdürleri, öğrenciler ve öğretmenler katılım gösterdi.

ÇELENKLER SUNULDU
İlk tören sabah saat 08.45'te Atatürk anıtı önünde gerçekleştirildi. Saat 08.50'de Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenkleri anıta sunuldu. Saat 09.05'de sirenler eşliğinde Ata'ya iki dakikalık saygı duruşunun ardından, İstiklâl Marşı okundu.

TÜM İNEGÖL SAYGIYA DURDU
Sirenlerin çaldığı sırada çevrede hareket halinde olan araçların sürücüleri, vatandaşlar, yayalar, yaşlılar, çalışanlar saygı duruşunda bulundular. İstiklâl Marşı'nın okunması ile Anıt önündeki tören sona erdi.

TÖRENLERE BEŞİNCİ MEVSİM KÜLTÜR MERKEZİ EV SAHİPLİĞİ YAPTI
Programın ikinci bölümü ise İstaş Kentaş Ortaokulu organizasyonuyla İnegöl Belediyesi Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezi konferans salonunda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.

Konuşmanın ardından tören, Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatına ilişkin sinevizyon gösterileri, vals, zeybek, şarkı ve türkülerle devam etti. Öğrencilerin yaklaşık 1,5 saat süren sahne gösterileri izleyenleri duygulandırdı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!