Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa İnegöl'de sokaklar parke taşıyla kaplanıyor

Bursa İnegöl Belediyesi, Eski Bahçekaya Mahallesinde parke taş çalışmasını sürdürüyor. 2000 m2'lik alanda devam eden çalışmalarla sokaklar çamurdan kurtulacak.

Bursa İnegöl'de sokaklar parke taşıyla kaplanıyor

Eski Bahçekaya Mahallesinde üstyapı çalışmaları kapsamında parke taş uygulamasına başlandı. 2000 m2 parke taşıyla sokakları şehir merkezini aratmayacak hale gelen kırsal mahallede, devam eden çalışmaları Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit beraberindeki heyetle birlikte inceledi.

2000 M2 PARKE TAŞ UYGULAMASI

İnceleme sonrası bir açıklama da yapan Eşref Yiğit, "Bugün İnegöl'ümüzün güzel kırsal mahallelerinden Eski Bahçekaya'dayız. Burada üstyapıyla alakalı parke taş çalışmalarımız devam ediyor. Meclis üyesi ve yönetici arkadaşlarımızla yapılan çalışmayı yerinde inceleyelim istedik. Yaklaşık 2000 m2 kilitli parke taş çalışması olacak burada. Çalışmanın belediyemize maliyeti de 70 bin TL civarında" dedi.

SORUNLARI ÇÖZMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Eski Bahçekaya'da daha önce de farklı alanlarda çalışmalar yapıldığını hatırlatan Yiğit, "Mahallemizde daha önce de bir dizi çalışmamız oldu. Burada meydanla ilgili bir sıkıntı vardı. Kamulaştırma ve meydan düzenlemesini önceki yıllarda yapmıştık. Bugün de üst yapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bundan sonra da İnegöl Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak mahallemizin ne ihtiyacı varsa gidermeye, sorunları çözmeye devam edeceğiz. Yapılan çalışmanın hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

 

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!