Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa İnegöl'de ekim ayı meclis toplantısı yapıldı

Bursa İnegöl Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu, bugün 14.30'da gerçekleştirildi. Toplamda 16 gündem ve 2 takrir maddesinin yer aldığı meclisin ilk oturumunda 11 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Diğer maddelerin ise 19 Ekim Pazartesi günü yapılacak meclis toplantısında görüşülmesi kararlaştırıldı.

Bursa İnegöl'de ekim ayı meclis toplantısı yapıldı

Bursa İnegöl Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı ilk oturumu, bugün 14.30'da Sani Konukoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirildi. 16 gündem ve 2 takrir olmak üzere 18 maddenin yer aldığı mecliste,  11 madde görüşülerek karara bağlandı.

2 takrir ve 5 gündem maddesinin 19 Ekim'de yapılacak ikinci oturumda görüşülmesi kararlaştırıldı.

OSB YOLU GENİŞLEYECEK

Mecliste Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin yol aksının genişletilmesi konusu da gündeme geldi. OSB Müdürlüğünün talebi üzerine yol için kullanılacak alanların kamulaştırılması kararı alındı.

2021 YILINDA HEDEF 212 MİLYON 500 BİN TL BÜTÇE

Öte yandan, 2021 yılı ve izleyen 2 yılın gelir ve gider tahminlerini gösteren bütçe tasarısı ile 2021 yılı ücret tarifeleri bir sonraki oturumda görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Mecliste 2021 yılı bütçesi de görüşüldü.

İkinci oturumda karara bağlanacak 2021 yılı mali performans programı hakkında kısa bir bilgi veren Başkan Alper Taban, "2021 yılı için 212 milyon 500 Bin TL'lik bir bütçe hedefleniyor.

Bütçenin 151 milyonluk kısmının da proje ve faaliyetlere harcanması öngörülüyor" dedi.

İKİNCİ OTURUM 19 EKİM'DE

Konuya ilişkin söz alan AK Parti grup sözcüsü Erdal Akkaya da projeler ve hizmetlerin hayata geçirilmesi amacıyla bütçesinin 212 milyon 500 Bin TL olacağını söyledi. Maddenin ikinci meclis oturumunda görüşülmesi kararlaştırıldı. Meclisin ikinci oturumunun ise 19 Ekim Pazartesi günü yapılması kararlaştırıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!