Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa İnegöl Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı yapıldı

İnegöl Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısı bugün yapıldı. 7 gündem maddesi mecliste görüşülerek karara bağlandı.

Bursa İnegöl Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı yapıldı

İnegöl Belediyesi Eylül Ayı olağan meclis toplantısı bugün 14.30'da Sani Konukoğlu konferans salonunda gerçekleştirildi. Covid-19 tedbirleri kapsamında maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyularak yapılan meclis toplantısında, 7 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

BAŞKANDAN KORONAVİRÜS UYARISI
Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı ve Meclis Başkanı Alper Taban, korona virüsün son günlerde artış gösterdiğine dikkat çekerek "Bu konuda farkındalığın artırılması gerektiğine inanıyorum. Özellikle otobüslerimizde de gerekli sosyal mesafeyi korumamız gerekiyor. Uzmanların görüşüne göre bu süreç devam edecek. Normal günleri arar hale geldik. 6 Eylül'de ilçemizin kurtuluş törenlerini de bir dizi tedbirler eşliğinde kısıtlamalı olarak gerçekleştireceğiz" dedi.

YENİ HAYVAN PAZARI İÇİN ADIM ATILDI
Konuşma sonrası gündem maddelerine geçildi. Gündemin 2. Maddesinde yer alan Alibeyköy Mahallesinde İnegöl Belediyesi tarafından yapılacak olan Modern Hayvan Pazarı Yeri masaya yatırıldı. 87 bin 446 Metrekare alanın mera vasfından Belediye hizmet alanına çevrilmesinin planlanması konusu meclise sunuldu. Konuyla alakalı açıklama yapan Başkan Taban, "Bu konu bizim yeni hayvan pazaryeriyle ilgili bir konu. Modern bir hayvan pazaryeri yapmak istiyoruz. Farklı illerde yapılan hayvan pazarları incelendi. 7-8 Milyon TL'lik bir yatırım. 88 dönümlük bir arazi. Mahalle sakinlerinin hassasiyetini de gözeterek, mahallenin biraz daha dışına alanı aldık. Şu an talep noktasında bir çalışma yapacağız. Kurumlara konuyla ilgili yazacağız" dedi.

İNEGÖL BELEDİYESİ MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİNDE
Gündemin 3'üncü maddesinde ise Marmara Belediyeler Birliğine üye olunması konusu görüşüldü. Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Taban, "Marmara Belediyeler Birliğinin toplantılarına daha önce üye olmadan katıldım. Pek çok belediye üye. Bursa'da sadece İnegöl belediyesi üye değil. Birçok çalışmaların yapılıyor olması güzel. Bizlerde yer almak istiyoruz. Bu konuda karar alacağız" dedi. Marmara Belediyeler Birliği üyeliğine Başkan Alper Taban ile birlikte asil üye Turgay Yel ve yedek üye olarak ise Erdal Akkaya yapılan açık oylama ile seçildi.

YARIŞMANIN ÖDÜLLERİ KABUL EDİLDİ
Meclisin son maddesinde ise Pazartesi günü duyurusu yapılan Kısa Film Yarışmasının ödülleri meclis üyelerinin oylamasına sunuldu. Yarışma kapsamında 1'inciye 5 bin TL, 2'nciye 3 bin TL ve 3'üncüye 2 bin TL ödül verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!