Bursa İnegöl Belediye Başkanı makamını Alper Mert'e teslim etti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarında geleneksel hale gelen, çocukların temsili olarak yönetici koltuğuna oturmaları töreninde Belediye Başkanı Alinur Aktaş, makamını bir süreliğine Dumlupınar Ortaokulu öğrencisi Alper Mert'e teslim etti.

Bursa İnegöl Belediye Başkanı makamını Alper Mert'e teslim etti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında temsili koltuğa oturma töreni için Dumlupınar Ortaokulu Müdürü Bülent Toplu ve okul öğretmenleri eşliğinde 5. Sınıf öğrencileri Alper Mert ve Bahar Köse Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı makamında ziyaret etti.

ÇOCUKLARIMIZI MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI OLARAK YETİŞTİRMELİYİZ

Alper Mert ve Bahar Köse'nin heyecanlarına ortak olan Belediye Başkanı Alinur Aktaş yapmış olduğu konuşmada, "Öncelikle Dumlupınar Ortaokulu okul müdürümüze, öğretmenlerine ve sevgili öğrencilerimize bu vesile ile hoş geldiniz demek istiyorum. Bildiğiniz gibi Pazar günü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı. Dünyada kendilerine bayram atfedilen en şanslı çocuklar Türk çocukları. Dolayısıyla her 23 Nisan'da olduğu gibi kaymakamlık, belediye başkanlığı, garnizon komutanlığı ve diğer makamlarımızı bugüne özel olarak öğrencilerimize devrediyoruz. Bugün de Dumlupınar Ortaokulumuzdan iki öğrencimizi Bahar Köse ve Alper Mert'i misafir ediyoruz. Tabi bu öğrencilerimiz geleceğimizin doktorları, öğretmenleri, mühendisleri, idarecileri, siyasetçileri, belediye başkanları ve kaymakamları olacak. Açıkçası bu çocuklarımızın iyi yetişmesi ve eğitimlerinin kaliteli ve nitelikli alması, ayrıca onların mili ve manevi değerlerine bağlı olarak yetişmeleri ülkemizin geleceği açısından çok ama çok önemli."

Bu amaç için emek sarf eden gayret gösteren bir eğitim ordumuzun olduğunu belirten Aktaş, " Ben, bu hedef için çalışan ve gayret gösteren tüm eğitim neferlerimize huzurlarınızda teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Bu vesile ile bugün temsili olarak makamımızı devrettiğimiz bu çocuklarımızın istedikleri hedeflere ulaşması en büyük temennimiz. Bu doğrultuda yapacakları tüm çalışmalarda Allah başarı ve muvaffakiyetler nasip etsin. Son olarak ziyaretlerinden dolayı Dumlupınar Ortaokulu Müdürüne ve öğrenci kardeşlerimize tekrar hoş geldiniz derken, tüm ilçe halkımızın ve milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyorum."

Sıcak ve samimi havada geçen temsili makam devir teslim töreninde Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Alper Mert İnegöllü çocuklar için her türlü kolaylığı ve hizmeti yapan İnegöl Belediyesine teşekkür ederek konuşmasına başladı. Mert konuşmasında, "Benim adım Alper Mert. Dumlupınar Ortaokulundan geliyorum. 10 dakika öncesinde 5/A sınıfının öğrencisiydim. Şimdi ise İnegöl Belediye başkanıyım. Öncelikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Bu yıl okullarımıza daha fazla katkı yapılmasını istiyorum. Özellikle ben Dumlupınar Ortaokulunda okuduğum için, okulumuzun dış cephesinin yenilenmesini istiyorum. Tabi bunun yanında diğer okullarında eksikliklerinin giderilmesini istiyorum. Beni dinlediğiniz için çok teşekkür ederim."

Belediye Başkan Yardımcılığı koltuğuna oturan Bahar Köse ise, "İnegöl Belediyesinin İnegöl halkına ve Mili eğitim camiasına yaptığı yardımlardan dolayı çok mutluyuz. Şu an itibariyle Belediye Başkan Yardımcısı olarak göreve başladım. Özellikle herkesin, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Okuluma öncelik vermek istiyorum. Okulumun bahçe duvarlarının yenilenmesini gönlümden çok istiyorum. Yenilirse ben başta olmak üzere tüm arkadaşlarım memnun olacaklar. Böyle bir anı yaşadığımızdan dolayı çok mutluyum. Herkese teşekkürler."

YENİ BAŞKAN'DAN İLK TALİMAT

Temsili Belediye Başkanlığı makamına oturan Alper Mert, koltuğa oturur oturmaz ilk icraatı okulunun bahçe duvarlarının yenilenmesi için verdiği talimat oldu. Bunun için Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu'yu arayan yeni başkan bu konuda gerekli çalışmaların bir an evvel başlaması talimatını verdi.

Ziyaretin sonunda Belediye Başkanı Alinur Aktaş, öğrencilere günün anısına hediyeler takdim ederken, çocuklar ile günün anısına hatıra fotoğrafı çektirip, onlar ile bol bol sohbet etmeyi de ihmal etmedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!