Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban'dan önemli açıklamalar! (ÖZEL HABER)

Bursada Bugün yönetimi İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban'ı makamında ziyaret etti. Göreve geldikten sonra yaptığı işleri ve imza atmak istediği projeleri anlatan Başkan Taban, İnegöl'de alt yapı sorununun en kısa zamanda giderileceğini bildirdi.

Bursa İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban'dan önemli açıklamalar! (ÖZEL HABER)

BANU ŞEN - GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

Bursada Bugün yönetimi,  İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban'la makamında bir araya geldi.

Görüşmede söz alan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, ilçede bir takım eksikliklerin bulunduğunu, bunlardan en önemlisinin de alt yapı sorunu olduğunu dile getirdi.

"Şehrin alt yapısını tamamlamadan üst yapısını yapamam" diyen Başkan Taban "Şu anda yapılması gereken bir çok şey var. Bunların başında alt yapı geliyor. Ben alt yapıyı yapmadan üst yapıyı yapsam yarın bir gün yapılan yerlerin yeniden kazılması gerekecek. Böyle bir durumda vatandaşlar tepki gösterecek. Bu işler sürekli yolu kazıp, kapatıp sonra yine kazmakla olmaz. Bir iş yapılacaksa planlaması çok iyi yapılmalı. Göreve geldikten sonra tasarruf noktasında önemli adımlar attık. Personel sayımızı düşürdük ancak verimliliğimizi katladık" dedi.

İNEGÖL, TÜRKİYE GENELİNDE E-DEVLET HİZMETİNDE BİRİNCİ SIRADA

İnegöl Belediyesi'nin "yeni nesil belediyecilik"  kapsamında ilerleme katettiğini ifade eden Başkan Taban, vatandaşların işlerini, gerekli işlemlerini yapabilmeleri için belediyeye değil e-devlet uygulamasına yönlendirildiğini, bu sayede vatandaşların daha hızlı ve kolay çözüme kavuştuklarını belirtti. Bununla beraber belediyeye ait ek binalarda vatandaşların saatlerce beklemesine gerek kalmadığını da sözlerine ekleyen Taban, "Yetkili yok, başkan gelmedi, birkaç saat sonra imzalanacak" gibi sorunların ortadan kalktığını söyledi.

"SAHADA SÖZ VERDİKTEN SONRA KENARA ÇEKİLMİYORUZ"

Vatandaşların sorununu dinledikten sonra gerekli çalışmaların yapıldığını söyleyen Başkan Taban, yapılan işin, çözülen problemin vatandaşa bildirildiğini ve bu anlamda İnegöl Belediyesi'nin en ulaşılabilir çağrı merkezi sistemine sahip olduğunun altını çizdi. Başkan, çağrı merkezinin kısa bir süre de vatandaşa dönüş sağladığını da vurguladı.

* Belediyenin çağrı merkezi gelen telefonlara 5 saniyeden kısa sürede yanıt veriyor. Bursada Bugün ekibi de Başkan Taban'la birlikte çağrı merkezini aradı. Telefona 4. saniyede yanıt verildi.

İNEGÖL ASAYİŞ HABERLERİYLE ANILIYOR

İnegöl'ün özellikle asayiş haberleriyle gündeme gelmesi konusundaki soruları da yanıtlayan Başkan Alper Taban "Son günlerde böyle bir durum söz konusu. Bu durum beni de üzüyor. Gereken birimlerle iletişim halindeyiz. Zemini hazırladıktan sonra turizm alanında ve kültürel faaliyetlerde önemli projelere imza atacağız" dedi.

İNEGÖL İL OLACAK MI?

Kalabalık nüfusu göz önüne alındığında akıllara gelen "İnegöl il olacak mı?" sorusu hakkında görüşlerini bildiren Başkan Alper Taban, bütçe açısından ilçenin il olmasının daha avantajlı olduğunu, bu sayede yapılan hizmetlerin daha çok ve kaliteli olacağını vurguladı. "Elbette müstakil olmak isteriz" diyen Başkan Taban "Şu anda mevcut pay almanın yöntemi büyükşehir, il, ilçedir. Paylar bu orana göre dağıtılıyor. Bu pozisyona bakıldığında il olmak, müstakil olmak isterim. Bütçeyi yönetmek ya da topyekun kendimize almaktan öte kendi sorunlarımızı ve önceliklerimizi kendimiz belirlemek isteriz. Bu durum daha kaliteli hizmet demektir. Önceden bir sorun olduğunda Ankara ile daha sık görüşmelerimiz oluyordu şimdi büyükşehir ile hallediyoruz. Ülke hedeflerine katkı koyabilmeye sahip olan bizim tarzımızdaki ilçelere daha özel bir çalışma yapılırsa hedefleri daha kolay yakalayabiliriz. Böylelikle bizim gibi ülke ekonomisine katma değeri yüksek ilçelere özel bir yaklaşım geliştirilirse il olmadan da pek çok projeyi hayata geçirebiliriz" dedi.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!