Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa için sürdürülebilir kalkınma modeli oluşturuluyor

Bursa Kent Konseyi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren sürdürülebilir kalkınma çalışma grubu, Bursa için sürdürülebilir kalkınma modeli oluşturulmasını hedefliyor.

Bursa için sürdürülebilir kalkınma modeli oluşturuluyor

9-10 Temmuz 2011 tarihlerinde Türkiye Kömür İşletmeleri Keles Tesisleri'nde "Dağ Yöresi Kalkınma Çalıştayı" düzenleyeceklerini ifade eden grup temsilcisi Dr. Müh. Mustafa Uysal, TOSYÖV Bursa Şubesi'nin desteklediği çalıştaya ülkenin çeşitli üniversitelerinden akademisyenler ile birlikte Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi akademisyenleri ile bölgenin sivil toplum güçlerinin katılacağını söyledi. Çalışma grubunun misyon ve vizyon tanımlarından sonra yol haritasını da hazırladıklarını belirten Uysal, ilk projelerini KOBİ'ler ile gerçekleştireceklerini ve bundan sonraki programlarının da dağ yöresinin sürdürülebilir kalkınmasına yönelik olacağını belirtti. Uysal, bu çalıştayların seri olarak Yenişehir, İznik, Karacabey gibi gelişmekte olan ilçeleri de kapsayacağını belirterek, "Şehrimizde gerçekleştireceğimiz bu örnek çalışma ile Bursa'nın geleceğe dönük sürdürülebilir kalkınma modelini çıkarmak istiyoruz" dedi.
Çalıştayın Bursa'nın gelişmesine çok önemli ışık tutacağını vurgulayan Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, çalıştay sonrasında elde edilen çıktıların rapor halinde yayınlanacağını belirtti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!