Bursa için özel önem taşıyor: Mahfel'le ilgili önemli çağrı

MHP Bursa Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Grup Sözcüsü Cemil Aydın, "Mahfel'i OKİ (Osmangazi Kültür İşletmeleri) işletmelidir" dedi. 50 bin lira aylık tahmini bedel üzerinden ihaleye çıkan tarihi Mahfel'i 200 bin lira artı KDV bedelle kiralayan Oğuzhan Beken sözleşme imza süresinin son gününde mesai bitimine kadar BURFAŞ'a gitmeyince Mahfel Çay Bahçesi'nin ihalesi iptal edilmişti.

Bursa için özel önem taşıyor: Mahfel'le ilgili önemli çağrı

Cemil Aydın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Mahfel'in öncelikle satışı ve kiralanması gündeme geldiğinde Bursa ve Bursalılar için özel önem taşıyan bu mekanın kamunun elinde kalmasını ifade etmiştik. Eğer ısrarla elden çıkarılmak isteniyorsa OKİ (Osmangazi Kültür İşletmelerine) devrinin mümkünse gerçekleşmesini ve OKİ tarafından hizmet vermesini Osmangazi Belediye Meclisinde önermiştik. Bu vesile ile dün iptal olan sözleşmeden sonra Sayın Alinur Aktaş ve Sayın Mustafa Dündar'a çağrıda bulunarak bu konuyu görüşmeye davet ediyoruz. Zira son yıllarda malî anlamda toparlanma sürecine giren ve geçtiğimiz aylarda 6 milyon TL sermaye artırımı için meclisten yetki alan OKİ ve Osmangazi Belediye Başkanlığının Mahfel'i hakkıyla işletmeye ve hizmet vermeye gücü vardır" dedi.

50 bin lira aylık tahmini bedel üzerinden ihaleye çıkarılan tarihi Mahfel'i 200 bin lira artı KDV bedelle kiralayan Oğuzhan Beken sözleşme imza süresinin son gününde mesai bitimi olan saat 17.30'a kadar BURFAŞ'a gitmeyince Mahfel Çay Bahçesi'nin ihalesi iptal edilmişti. 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!