Bursa için kritik gün! Recep Altepe istifa...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Bursa, Ankara ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlarının istifasının istenmesinin ardından gözler bu isimlere çevrilmişti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, istifa talebine "Görevimizin başındayız, yok öyle bir şey" restini çekmişti. Başkan Altepe bugünse Kaplıkaya Hacivat Deresi ıslahı ve Bağlaraltı Siteler Köprüsü'nün açılışına katılacağını kamuoyuna duyurdu.

Bursa için kritik gün! Recep Altepe istifa...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Bursa, Ankara ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlarının istifasının istenmesi siyasetin bir numaralı gündem maddesi...

AK Parti cephesinde istifaları istenen başkanlar arasında en net tavır Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'den gelmişti. 

Altepe, istifa talebine "Görevimizin başındayız, yok öyle bir şey" restini çekmişti.

Başkan Altepe bugünse Ankara'ya açılışlı bir mesaj gönderecek. 

BURSA'DA ALTEPE DEVRİ BİTTİ! İSTİFA EDİYOR haberini okumak için tıklayın!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, dün sosyal medya hesaplarında ve gönderdiği SMS'lerle bugün saat 16.00'da Kaplıkaya Hacivat Deresi ıslahı ve Bağlaraltı Siteler Köprüsü'nün açılışına katılacağını kamuoyuna duyurdu. 


İşte Altepe'nin dün yaptığı paylaşım.

"Düzenlenecek törene tüm dost ve hemşehrilerimizi bekliyoruz" diyen Başkan Altepe'nin bu mesajı istifaya karşı direnişini sürdürdüğü şeklinde yorumlandı. 

Altepe'nin, buradaki törene özel  dostlarını da davet ettiği öğrenildi.

Altepe'ye yakın kaynaklar Başkan'ın istifa talebine karşı bir direnç göstermesinin beklenmediğini bildirmişti. 

Ancak Recep Altepe, programlarına devam ederecek çalışmalarını son ana kadar sürdüreceği sinyalini de vermiş oldu. 

Öte yandan Altepe'ye yakın kaynaklar Recep Altepe'nin bugünkü açılışta yapacağı açıklamanın da dikkatle takip edilmesi gerektiğini kaydetti. 

Zira Başkan Altepe yine bir sürprize imza atarak istifasını açıklayabilir ya da istifa isteğini yerine getireceği tarihi yani görevi ne zaman bırakacağını da kamuoyuna duyurabilir.

Öte yandan Recep Altepe bugün Twitter'dan "Günaydın, hayırlı ve bereketli haftalar" mesajını da paylaştı.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!