Bursa heyeti destek için Kilis'te

Bursa Valiliği ile Bursa Büyükşehir Belediyesi öncülüğündeki heyet, Zeytin Dalı Harekatı'na ve bölge halkına destek amacıyla Kilis'e geldi.

Bursa heyeti destek için Kilis'te

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay'ın da aralarında bulunduğu iş adamı ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan yaklaşık 150 kişilik heyet, Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan'ı makamında ziyaret etti.

Heyet üyeleri, Valilik önünde kendilerini karşılayan aralarında Suriyeli sığınmacı çocuklarında bulunduğu grup ile sohbet ederek, üzerinde zeytin dalı amblemi bulunan Bursaspor formalarını buradaki çocuklara hediye etti.

Vali Küçük, burada yaptığı konuşmada, Kilis'te bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye'nin en batı ucundan Bursa'dan geldiklerini aktaran Vali Küçük, "Harekatın başından beri Bursa halkı bütün kurumları ve sivil toplum kuruluşları dualarıyla ve desteğiyle Mehmetçik'in yanında yer almıştır. Biz bu yakınlığımızı Kilis'e gelerek, desteğimizi göstermek istedik. Bursaspor'umuzun zeytin dallı formasını yaptırdık ve buradaki çocuklarımıza dağıtmak istedik. Güzel bir tablo oldu, katkı verenlere teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Başkan Alinur Aktaş da geniş katılımlı bir heyetle Kilis'i ziyaret ettiklerini söyledi.

Bursalılar olarak bir sinerji oluşturma amacıyla ziyareti gerçekleştirdiklerini vurgulayan Aktaş, "Çarşıyı pazarı gezip esnafımıza selam ve moral vereceğiz. İnanıyorum ki bu süreç ülkemizin gelecek yarınları için çok önemli. İnşallah kazasız belasız bir şekilde bu süreç atlatılır diyorum." şeklinde konuştu.

Kilis Valisi Tekinarslan ise ziyaretten dolayı teşekkür ederek, "Bursa'nın ticari ve ekonomik katkılarını moral ve motivasyonumuzu artırmak birlikteliğimizi hissettirmek için geldiğinize inanıyorum. Bursa'nın ticari ve ekonomik varlığı ve konumu ile Kilis'teki ekonomik hayatı nasıl canlandırıcağınıza yönelik bir katkıyı da düşünerek gelmişsiniz teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Bursa heyeti, gün boyu kentte çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunacak.

Bursa'dan Kilis'e kardeşlik morali

Türkiye'nin dört bir yanından Kilis'e destek verildiğini hatırlatan Başkan Aktaş, "Biz Bursa olarak bir sinerji oluşturalım istedik. Öncesinde Bursa'dan, askerler ve ihtiyaç sahipleri için hayır tırları da gönderildi. Kilis'te de gruplar halinde çarşı pazar gezerek esnafımıza selam ve moral veriyoruz. Türkiye'mizin geleceği için çok önemli olan bu sürecin en kısa zamanda aşılmasını temenni ediyorum. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen ne varsa her zaman hazırız. Bursa ve Kilis kardeşliğini bir kez daha tescillemiş olduk" diye konuştu.

Sınırda yaşananlardan en çok Kilis'in etkilendiğini söyleyen Başkan Aktaş, "Kilis çok güçlü, Kilis halkı çok güçlü, yaşlısıyla genciyle organize oldular. Artık 1 değil, 81 Kilis var. Türkiye'de herkesin yüreği Kilis ile atıyor. Herkesin duaları ve destekleri Kilis ile beraber" dedi.

Başkan Aktaş, "Bu mesele ülkemizin, geleceğimizin meselesi. Bu durumdan sadece Kilis değil tüm Türkiye etkileniyor. Bu ülkenin geleceği karartılmaya çalışılıyor. Ancak Kilis duruşundan hiç taviz vermedi, Türk insanının gücünü herkese gösterdi" diyerek, herkese Kilis'e gelip insanlara destek olmalarını söyledi.

Kilis'e moral veren Bursa heyetine teşekkür eden Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara da "Dünyanın harikası, insan vicdanındaki iyilik duygusudur. Bu duygu Kilis'te yaşıyor ve yaşatılıyor" dedi.

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa olarak Kilis'e moral vermek istediklerini kaydetti. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ile yönetim kurulu üyeleri ve iş dünyası temsilcileri de Kilis'teki programa katıldı. Bursa ve Kilis ticaret odaları arasında bir de protokol imzalandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!