Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa hep birlikte başarılı olacak

Mudanya ilçesinde görevli eğitim yöneticileriyle bir araya gelen Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, başarı için birlik beraberliğin çok önemli olduğunu söyledi.

Bursa hep birlikte başarılı olacak

İnsanların tek başına başarılı olamayacağına vurgu yapan Gülsar, İdareci, öğretmen, veli ve öğrencinin eğitim konusunda ayrılmaz dinamikler olduğunu, okul Müdürlerinin okullarını bu dinamiklerle birlikte yönetmesinin başarı getireceğine inandığını belirtti. Mudanya Ahmet Rüştü Lisesinde gerçekleştirilen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici ile İl Eğitim Denetmenleri Başkan Yardımcısı Mustafa Aknur da katıldı.
Dünyanın hızla değiştiğini ve geliştiğini ifade eden Atilla Gülsar, "Eğitimin amacı iyi yönde davranış değişikliği oluşturmaktır. Başkalarını değiştirmek için eğitim yöneticileri olarak önce kendimizi değiştirmeliyiz. Okul müdürlerimiz öğretmen, öğrenci ve veli için önemli bir rol modeldir. Bu hızlı değişime ayak uydurmalı, kendimizi devamlı yenilemeliyiz" dedi.
Her hayal başarıya giden yolun projesidir
Artık el yordamıyla çalışma döneminin sona erdiğini belirten Atilla Gülsar, "İdarecilerimiz başarılı olmak için rutinin dışına çıkmalı, daha planlı ve projeli çalışmalı. Her şey insanın kendisiyle başlar. Eğitim yöneticilerimizin sorunun bir parçası olmak yerine çözümün bir parçası olmasını arzu ediyorum. İdareciler olarak farkında olmalıyız. Çünkü farkında olmak her zaman çözüme giden ilk adımdır. İdarecilerimiz hep daha iyiyi hayal etmeli diye düşünüyorum. Çünkü her hayal başarıya giden yolun projesidir" dedi.
Geçtiğimiz yıl üniversite sınavlarında elde edilen başarıdan dolayı emeği geçenlere teşekkür eden Gülsar, "Bu başarı sorumluluklarımızı daha da artırıyor. İdareci ve öğretmenlerimizin çalışmalarını bu sorumluluk ve bilinçle devam ettireceklerine inanıyorum. Bu konuda geçtiğimiz yıl uygulamaya konulan 'Hep Birlikte Başarılı Olalım' 'Başarıda Bir Dost Eli' gibi projelerimiz devam ediyor" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!