Bursa Harmancık MYO'ya TANAP desteği

Bursa Uludağ Üniversitesi Harmancık Meslek Yüksekokulu, Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi'nden (TANAP) 1.354.900 TL'lik proje desteği almaya hak kazandı. Yüksekokul, verilen destekle İç Mekân Tasarım Programı için prefabrik atölye kuracak.

Bursa Harmancık MYO'ya TANAP desteği

Bursa Uludağ Üniversitesi Harmancık Meslek Yüksekokulu'nun, TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programı II. Doğrudan Hibe Çağrısı için sunduğu "Üniversite TANAP'la Üretecek, Harmancık Üniversite ile Gelişecek" isimli projesi kabul edildi.

Kabul edilen proje, TANAP Genel Müdürü Dr. Saltuk Düzyol ile Harmancık Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Halil Ünal'ın da katıldığı  törenle Ankara'da imzalandı.

Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Halil Ünal, verilen 1.354.900 TL'lik destekle, Harmancık Meslek Yüksekokulu, İç Mekân Tasarım Programı için 700 metrekare taban alanına sahip prefabrik atölye kurup, üretim makine ve ekipmanlarıyla donatacaklarını söyledi. Prof. Dr. Ünal, böylelikle öğrencilere kaliteli ve donanımlı mesleki eğitim vereceklerini, bundan yöre halkının da yararlanacağını belirtti.

TANAP HAKKINDA

Azerbaycan doğalgazını Türkiye ve Avrupa'ya taşıyacak 1850 km uzunluğunda ana hattın 20 ilden geçerek, Yunanistan sınırında son bulan Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP), ülkemizin sosyo-ekonomik kalkınmasına da katkıda bulunuyor. TANAP-SEIP Doğrudan Hibe Fonlama Mekanizması olarak hizmet veren Sosyal ve Çevresel Yatırım destekleri, Türkiye ve Azerbaycan ülkeleri arasında ülkemizde doğalgaz hattının geçtiği illerin sosyal ve çevresel bileşenlerinin geliştirilmesi amacıyla sağlanıyor. Ülkemizin batı illerini kapsayan projenin ikinci çağrısında 9 ilden (Ankara, Eskişehir, Kütahya, Bilecek, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Tekirdağ ve Edirne) toplamda 2000 proje sunuldu, bunların 431'i kabul edildi. Bu projelere toplamda 70 milyon TL destek verildi.  

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!