Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Hamitler'de vatandaş kaldırımdan dert yanıyor (ÖZEL HABER)

Bursa'nın kaldırım çilesi bitmek bilmiyor... Vatandaşın daha rahat ve güvenli yürümesi için yapılan kaldırımlar, bozuk olmaları nedeniyle kolaylık sağlamak yerine işleri daha da zorlaştırıyor.

Bursa Hamitler'de vatandaş kaldırımdan dert yanıyor (ÖZEL HABER)

EZGİ KAYI - GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

Osmangazi ilçesine bağlı Hamitler mahallesinde vatandaş bozuk kaldırımdan dert yanıyor.

1. Vatan caddesinde bulunan pazar alanının önündeki kaldırımlar yaklaşık 1 yıl önce yapılmasına rağmen, elektrik direklerinin bulunduğu kısımlardaki bozukluklar ve kaldırımın bir kısmında meydana gelen çökme vatandaşa sıkıntı yaşatıyor.

"ENGELLİLER VE YAŞLILAR İÇİN BU KALDIRIMDA YÜRÜMEK İŞKENCE"

Herhangi bir engeli bulunmayan vatandaşlar için bile bir anlık dalgınlıkla tehlike yaratabilecek bu kaldırımların, özellikle yaşlı ve engelli vatandaşlar için büyük zorluk çıkardığını belirten yurttaşlar, "Kaldırım işimizi kolaylaştırmak için yapılıyor ama bu tam tersine zorluk çıkarıyor, düzgün bir kaldırım ve engelli yolu bizim de hakkımız" dedi.

"BU YAPILMIŞ HALİ"

Buradaki kaldırımın yaklaşık bir yıl önce yapıldığını ancak hala olması gerektiği gibi olmadığını ifade eden mahalleli, "Kaldırımı bir yıl önce yenilediler ama baştan savma yapıldığı için yine kötü durumda, buralar sökülüp yeniden yapılmadığı için çökmeler ve bozukluklar meydana geliyor, sıfırdan yapılsa böyle olmaz" şeklinde konuştu.

KALDIRIM YERİNE YOLDAN YÜRÜMEYİ TERCİH EDEN VAR

Pazar alanında bulunan esnaf, vatandaşın buraya gelirken zorlandığını, pazardan çıkarken de pazar arabalarıyla bu kaldırımlarda yürümenin çok zor olduğunu söyleyerek "Müşterilerimiz zorlandığını ifade ediyor, kaldırım yerine yoldan gitmeyi tercih edenler bile var, daracık yollarda trafik zaten sıkışıyor, birinin başına bir şey gelmeden kaldırımların daha güzel yapılmasını istiyoruz" dedi.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!