Bursa Hacıahmetler mahalle sakinleri yollarının yapılmasını istiyor

Bursa'nın Büyükorhan ilçesine bağlı Hacıahmetler mahallesi sakinleri altyapı çalışması sonrası kullanılmaz hale gelen yollarının yapılmasını istiyor.

Bursa Hacıahmetler mahalle sakinleri yollarının yapılmasını istiyor

Bursa'nın Büyükorhan ilçesine bağlı Hacıahmetler mahallesinde 2 yıl önce başlayan alt yapı çalışmalarından sonra asfaltlama çalışması yapılmayınca mahalleli isyan etti.

Yolda bulunan çukurlardan dolayı yürümekte bile zorluk çeken vatandaşlar, yollarının bir an önce asfaltlanmasını bekliyor. Yolların yürünmeyecek halde olmasından şikayet eden mahalleli, "Bizim yol problemimiz 2 yıldır var. Gördüğünüz gibi mahalle içi yürünmeyecek halde. İnsanlar araçlar değil, kendileri zor yürüyor. Kışın olduğunda, yağmur yağdığında yürümenin imkanı yok. Gelen misafirler de araçla köye girmiyor "Yolunuz çok bozuk" diye. Sürekli biz bu yol sıkıntısını çekiyoruz. Talebimiz yolların bir an önce hallolması, belediye başkanımızın ilgilenmesi. Burda da insanların yaşadığının fark edilmesini istiyoruz. Biz de bir vatandaşız" dedi.

"Yol yapılacak"

Mahalledeki yol sıkıntısını en kısa zamanda gidereceklerini söyleyen muhtar Sevim Alkış, "Ben bu yol için büyükşehirle görüştüm, çalışma şu an devam ediyor. Çözüme kavuşacak, yolumuz yapılacak; ama zamanı var. Zaten ben başka bir yerden yol açtırdım, köyümüze giriş yolumuz var. İşler yolunda gidiyor" ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!