Bursa Gürsu'da yol kasisleri yenileniyor

Bursa Gürsu'da trafikle ilgili çalışmalar kapsamında kasisler boyanıyor.

Bursa Gürsu'da yol kasisleri yenileniyor

Gürsu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Trafik Birimi'nce yapılan çalışmalar kapsamında, yollarda bulunan kasisler boyanarak bakımdan geçirilmekte.

Okullar, kamu kurumları, camiler v.b. halkın yoğun olarak kullandığı binaların çevrelerinde bulunan cadde ve sokaklardaki, boyaları solmuş kasisler boyanarak işlevselliği arttırılmakta.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık "Araç sürücülerinin daha dikkatli araç kullanmalarını sağlayan kasisler, hemşehrilerimizin can güvenliğinin korunması açısından büyük önem taşımakta. Halkımızın yoğun olarak kullandığı binaların çevreleri başta olmak üzere, ihtiyaç olduğu tespit edilen noktalarda oluşturulan kasisler boyanarak daha görünür kılınmakta. Yaya trafiğinin yoğun olduğu noktalarda araçların daha dikkatli ve yavaş hareket etmesini sağlayan kasisler, özellikle okul çıkışlarında çocuklarımızın can sağlığının korunmasında büyük önem taşımakta. " dedi.

Ana arterlerde de, Büyükşehir Belediyesi ile işbirliğinde gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, Gürsu genelindeki kasislerin boyanması çalışmaları devam ediyor.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!