Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Gürsu Belediye Başkan Adayı Funda Türkcoş Pekiner, çalışmalarına başladı

Cumhuriyet Halk Partisi Gürsu Belediye Başkan Adayı Funda Türkcoş Pekiner, 14 Kasım 2018 tarihinde saat 10:00'da basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Bursa Gürsu Belediye Başkan Adayı Funda Türkcoş Pekiner, çalışmalarına başladı

Türkiye'nin seçim atmosferine girmesiyle birlikte adaylıkları netleşen isimler de çalışmalarına başlamış oldu. Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Bursa'da adaylığı netleşen isimlerden olan Gürsu Belediye Başkan Adayı Funda Türkcoş Pekiner sahaya hızlı bir şekilde iniş yaptı.

Birçok kurum ve çeşitli ziyaretlerine başlayan Pekiner, kampanya sürecine başlamadan önce yerel basın ile BAOB'da kahvaltıda buluştu. Basın toplantısına Pekiner'ineşi Prof. Dr. Can Pekiner, Cumhuriyet Halk Partisi Gürsu İlçe Başkanı Cavit Kaya ve İl Başkan Yardımcısı Bülent Özbakan'ın yanı sıra Bursa basınından önemli isimler katıldı.

Gürsu'da aday olmak için geçirdiği karar sürecini anlatan Pekiner şu sözleri kaydetti: "25 yıldır eczacı olarak görev yapmaktayım ve 20 yıldır Gürsu'da yaşıyorum, burada bir eczane işletiyorum ve burada yaşayan bir vatandaş olarak Gürsu'nun sorunlarını bizzat ben de görüyor, yaşıyorum. İnsanların daha çok hastalandığını, özellikle çocuk alerjilerinin arttığını üzülerek gözlemliyorum.Gürsumuzun sorunlarının başında çevre kirliliği geliyor. Bu bölgede, katı partikül oranı normal değerinin 10 katı olup havası Bursa'nın en kirli ve riskli bölgelerindendir. Geleceğimiz konusunda yaşadığım endişeleri çözüme ulaştırmak için değişime yaşadığım yerden başlamak istedim. Bu sebeple yerel yönetimde görev almak ve halk ile daha çok temas halinde olmak arzusundayım.Sosyal demokrat bir anne olarak; kendi çocuklarımı koruduğum gibi tüm çocuklarımızı korumak ve onlara her anlamda güvenli bir gelecek sağlamayı amaçlıyorum."

Gürsu'da bakış açısının değişmesi gerektiğine inanan Pekiner, "Ben Gürsu'yu kaderine terk etmeyeceğim." diyerek sözlerine şu şekilde devam etti:"Bu süreçte diğer adayları düşünmeden, 'Ben ne yapabilirim'i daha çok önemsiyorum. Gürsu'nun her alanda gelişmeye ihtiyacı var. Gürsu'ya sosyal belediyeciliği getireceğim. Burada 750'den fazla engelli vatandaşımız var. Onları sokakta göremiyoruz çünkü sokaklarımız onlar düşünülerek tasarlanmamış. Bırakın sokaklarımızı, engelli vatandaşlarımız için özel yapılan binalarda bile ne asansör ne bir balkon bulunuyor. Bizzat bunu gidip yerinde gördüm zamanında. Sadece 'doğru iş yapmak' değil,'işi doğru yapmak' gerekli. Yoksa iyi niyetle yaptığınız işler sonuca ulaşamıyor ve Gürsu'da hayat değişmiyor."

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Pekiner, kadınların siyasette ve hayatın her alanında daha çok yer alması gerektiğine de değindi: "Kadınların, özellikle yerel siyasette yeterince temsil edilmediğini görüyoruz. Kadınlar olarak siyasette daha çok yer almamız gerektiğine inanıyorum. Adaylığım açıklandığı zaman, farklı şehirlerden hiç tanımadığım kadınlardan tebrik telefonları aldım, bu beni çok mutlu etti. Bursa'nın ilk kadın belediye başkanı olmak ve siyasette kadın gücünü ve farkındalığını arttırmak en büyük arzularından biri. Gürsu'ya ismini veren bir kadın, Gürsu'ya yeni şeklini verecek kişinin de bir kadın olacağına inanıyorum."

Basın mensupları ile tanışma ve sohbet havasında geçen toplantının sonunda Pekiner: "Özellikle böyle olmasını istedim, evdeki kahvaltılarımız gibi daha sıcak ve samimi bir ortam olduğunu düşünüyorum. Buradaki arkadaşların da yardımı ile masamızı hazırladık, çiçeklerle süsledik. Katılan tüm basın mensubu arkadaşlarıma içten teşekkür ediyorum." dedi.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!