Bursa Gemlik'te Muhtarlar Günü kutlandı

Başbakanlık Genelgesi ile geçtiğimiz yıl kabul edilerek, resmi statü kazanan 19 Ekim Muhtarlar Günü Bursa Gemlik'te de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Bursa Gemlik'te Muhtarlar Günü kutlandı

Türkiye Muhtarlar Derneği Gemlik Şube Başkanı Necmettin Şanlı ve Muhtarlar saat 11 00 de Atatürk Anıtına Çelenk sundular. Gün boyu Kamu Kurum ve Kuruluşlara ziyaretlerde bulunan Muhtarlar, Gemlik Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Avcı ve Vedat Büyükgölcigezli tarafından da ağırlandılar.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz'ın makamında gerçekleşen ziyarette, Muhtarların bu özel ve anlamlı gününü kutlayan Belediye Başkan Yardımcıları Vedat Büyükgölcigezli ve Ahmet Avcı, Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesesinin 1829'dan bu yana faaliyetlerini sürdürdüğü belirttiler. Sıcak ve samimi bir sohbet ortamında geçen ziyarette konuşan Başkan Yardımcısı Vedat Büyükgölcigezli, " Muhtarlarımız bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedirler" dedi.

Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Büyükgölcigezli, "Muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonunun belirlenmesine yönelik çalışmaların yürütülmesi amacıyla 19 Ekim gününün Muhtarlar Günü olarak belirlenmesi uygun görülmüştür. Bizlerde Gemlik Belediyesi olarak tüm muhtarlarımızın bu özel ve anlamlı günlerini gönülden kutluyoruz" diye konuştu. Ziyaret sonrasında günün anlam ve önemine binaen toplu hatıra fotoğrafı çekildi.   

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!