Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Gemlik'te hava kirliliği artıyor! (ÖZEL HABER)

Bursa, Türkiye'nin en sağlıksız hava kalitesine sahip şehirleri arasında başı çekerken son olarak Gemlik ilçesinde doğaya hoyratça zehir bırakan fabrika kameralara takıldı. DOĞADER Genel Sekreteri Sedat Güler, "Başta Bursa Valiliği olmak üzere yetkili kurumlar havayı kirleten fabrikalara karşı 7/24 denetim yapmalılar" dedi.

Bursa Gemlik'te hava kirliliği artıyor! (ÖZEL HABER)

HABER MERKEZİ / BURSADA BUGÜN

Bursa'da hava kirliliği sorunu gün geçtikçe içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sürekli İzleme Merkezi'nin verilerine göre Bursa'da havanın durumu sağlığı olumsuz yönde etkileyecek seviyede seyrediyor.

İnegöl'ün yanı sıra Gemlik'te de hava kirliliği insan sağlığını tehdit eder boyuta ulaştı. 

Son olarak havayı hoyratça kirleten bir fabrikanın bacası kameralara takıldı.

DOĞADER Genel Sekreteri Sedat Güler, Bursada Bugün'e yaptığı açıklamada, "Bursa şehir merkezi başta olmak üzere sanayinin yoğun olduğu İnegöl ve Gemlik ilçelerimiz hava kalitesi açısından oldukça kötü. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın günlük hava ölçüm istasyonları Bursa'nın havasını devamlı insan şağlığına zarar verecek derecede kötü göstermektedir. Ülkemiz ve Bursa şu an iklim açısından mevsim normallerinin çok üstünde. Sıcak havaya etken olan şey işte bu yoğun sanayi oluşumu. Aynı zamanda da havaların sıcak olması nedeniyle henüz evsel yakıt tüketimi başlamadı ama yine de resmi veriler göre hava çok kirli. Hava kirliliği başta yaşlılar ve çocuklar üzerinde çok ciddi sağlık sorunu yaratmaktadır. Astım, koah, kanser gibi. Başta Bursa Valiliği olmak üzere yetkili kurumlar havayı kirleten fabrikalara karşı 7/24 denetim yapmalılar gereken cezaları vermekten kaçınmamalılar" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!