Bursa Gemlik'te çınar ağaçları taşındı

Bursa Gemlik'te "Çevreci Belediye, Daha Yeşil ve Daha Yaşanabilir Gemlik" projesi kapsamında örnek çalışmaları hız kesmiyor.

Bursa Gemlik'te çınar ağaçları taşındı

Gemlik Belediyesi'nin Cihatlı Mahallesi Bölgesine yapacağı 970 konutlu Toplu Konut Projesi temel alanı açma çalışmaları devam ediyor. İlk etap 158 konut 8 dükkânlı projenin temel kazı ve hafriyat çalışmaları sürerken, bölgedeki ağaçlar da zarar görmeden bir bir taşınıyor.

Gemlik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri, toplu konut alanı içinde kalan 8 adet çınar ağacını ağaç sökme makinesi ile bu bölgeden alarak, ilçede belirlenen farklı bölgelere dikimini gerçekleştirdiler. Park ve Bahçeler Müdürü Cemalettin Uysal, örnek bir belediyecilik sergilediklerini vurgulayarak, "Çalışma alanlarındaki hiç bir ağacın zarar görmesine izin vermiyoruz. Bu ağaçları zarar görmeden sökerek, ilçedeki farklı bölgelere dikimini yapıyoruz. Bir yıl içinde yüze yakın ağacın farklı bölgelere dikimini gerçekleştirdik. Bu ağaçların bakımlarını da üstleniyoruz. Farklı bölgelere taşıyıp, dikimini yaptıktan sonra kaderlerine terk etmiyoruz. Daha yeşil ve daha yaşanabilir Gemlik için çalışmalarımız devam edecek. Çevreci Belediye olmanın gerekleri neyse onu başarıyla yerine getirmeyi sürdüreceğiz" dedi.  

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!