Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Gemlik'te adım adım sosyal belediyeciliğe

Bursa Gemlik Belediyesi sosyal belediyecilik projeleri adım adım gerçekleştirmeye devam ediyor.

Bursa Gemlik'te adım adım sosyal belediyeciliğe

Sosyal belediyecilik yönündeki adım adım atmaya devam eden Gemlik Belediyesi Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk ihalesi biten kreş projesini yerinde inceleyerek yapılacak çalışmalar konusunda yetkililerden bilgi aldı.

Yapılacak proje konusunda da bilgi veren Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk, Gemlik Belediyesinin sosyal projeler konusundaki hedeflerine hergün biraz daha yaklaştığını aktarırken, yapılacak kreşin Gemlik'te kreş masrafı yüzünden çalışmayan annelerin de üstünden büyük bir yük kaldıracağını da ifade ederken, "Kreş projemiz omurgasına oturdu. Kreşimiz sekiz ayrı bölümden oluşurken oyun ve uyku odaları da bulunacak. Yıllardan beridir kullanılmayan ve görüntüsü harabeyi andıran, çeşitli uyarıcı madde kullananların uğrak yuvası olan bu mekanı çocuklarımızın hizmetine sunmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi. Gemlik'te bir ankette yaptırdıklarını ve vatandaşlara projeleri sorduklarını da sözlerine ekleyen Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk, bu projenin vatandaşların öncelikli projelerin arasında olduğunun da altını çizdi.

Halk Market konusunda da bilgi veren Serintürk, çalışmaların hızlandığını ve çok kısa bir zaman içerisinde bu marketi faaliyete geçirme çalışmalarına devam ettiklerini de vurguladı.

Umurbey yollarına Gemlik Belediyesi imzası

Gemlik Belediyesi ekipleri, ilçenin dört bir yanında çalışmalarına devam ediyor.

Umurbey Mahallesi'nde parke taşı çalışmalarını gerçekleştiren ekipleri daha önce de sathi asfalt ve arazi yollarında çalışmalar yaparak Umurbey'deki bozuk yolların büyük bir kısmını düzelttiler.

Arazi yolları düzenlendi

Gemlik Belediyesi ekipleri, yaklaşan zeytin zamanı öncesi hep iççe ve bostanlık mevkiindeki arazi yollarına düzenleme gerçekleştirirken, çiftçilerin özellikle yağmur sonrası oluşan mağduriyetleri de bu şekilde giderildi. 

Sathi asfalt yollar yapıldı

Gemlik Belediyesi ekipleri Umurbey mahallesindeki ulaşım yatırımlarına sathi asfalt kaplama yollarla devam etti. Yeni açılan Ertuğrul Gazi Caddesi'nde asfalt kaplama çalışması gerçekleştiren ekipler caddenin yaklaşık 500 metrelik bölümüne sathi asfalt kaplayarak ulaşıma hazır hale getirdi. 

Yılların sorununa parkeli çözüm

Gemlik Belediyesi ekipleri yıllardan beridir ulaşım açısından büyük sorun teşkil eden ve vatandaşlar tarafından çokca şikayet edilen Umurbey Mahallesi'ndeki; Şehit Esat Akbaba Caddesi, Umurbey Caddesi ve Softa taşı ve Maya sokakta yaklaşık 11.700 m2 parke taşı çalışması gerçekleştirirken, bu gerçekleştiren çalışmalar vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Sertaslan, "Ulaşım konusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz"

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ise Umurbey'de yıllardan beridir bu yolların büyük sorun teşkil ettiğini ifade ederken, vatandaşlardan gelen çok sayıda şikayeti değerlendirdiklerini belirtti. Umurbey'in tarihsel ve kültürel önemine de değinen Başkan Sertaslan, "Uzun zamandır vatandaşlarımızın şikayetlerine konu olan bu yollarını tekrar yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Vatandaşımızın ulaşımı bizler için önemli, ulaşım konusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!