Bursa Gemlik Belediye Başkanı Sertaslan: "Kurşunlu huzur odağı olacak"

Bursa Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan Gemlik'in sahil bölgesindeki Kurşunlu Mahallesi'ni ziyaret etti.

Bursa Gemlik Belediye Başkanı Sertaslan: ''Kurşunlu huzur odağı olacak''

Ziyarette Gemlik Belediye Başkanı Sertaslan'a Başkan Yardımcısı Bayram Demir, CHP İlçe Başkanı Cemil Acar, Belediye Meclis Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları da eşlik etti. 

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan konuşmasında Kurşunlu halkına yerel seçimlerde verdiği destekten dolayı teşekkür ederken, bu desteğe layık olmak için Belediye çalışmalarına son hız devam ettiklerini de belirtti. Kurşunlu'nun Gemlik'in göz bebeği olan bölgelerinden biri olduğunu da vurgulayan Sertaslan, Kurşunlu'nun huzur odağı olması için çalışmalara devam edeceklerinin de altını çizdi.

Kurşunlu'nun kendine has bir yapısı olduğunu da sözlerine ekleyen Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, "Bizler Gemlik'in 32 kilometrelik sahil şeridinden yeteri kadar faydalanmadığımızın farkındayız. Gemlik'in sanayi ve tarımın yanı sıra bir turizm kenti olması yolunda gerekli adımları hızla atmamız şart bizler Kurşunlu'yu denizi ve doğasıyla Bursa'nın yeni nefes alıp, huzur bulacağı bir bölge olarak düşünüyor ve çalışmalarımızı o yönde sürdürüyoruz" dedi.

"Kurşunlu doğalgaza kavuşacak"

Kurşunlu'da çok sayıda vatandaşın evlerinde yazlık olarak ikamet ettiklerini ama doğal gazın gelmesiyle beraber mahallede ikametin artacağını da belirten Başkan Sertaslan, "Kurşunlu'nun birinci önceliği olan doğal gaz yakın bir gelecekte bağlanacak. Çoğu vatandaş Kurşunlu'daki evini daimi ikamet olarak kullanmak istese de karşısına ısınma problemi çıkıyor. Yakın gelecekte bağlanacak doğal gazla beraber huzur içinde evinde ikamet etmek isteyen vatandaşlarımızın yaz ve kış aylarında birinci tercihi Kurşunlu'daki evi olacak" diye konuştu.

"Gemlik turizm yönü çok güçlü" 

Gemlik'te yıllardan beridir turizm yönünün çok ötelendiğini de ifade eden Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, "İlçemiz geçmişte Ankara, İstanbul gibi şehirlerin sayfiye yeriydi. Gemlik çoğu bölgeden daha önce bir turizm merkeziydi ama yıllar geçtikçe bu unutuldu. Biz Gemlik'in tekrar turistik yönünü ön plana çıkartmaya yönelik çalışmalarımızı arttırırken bir yandan da Gemlik'in imajına katkı koyacak çalışmalarımızı planlıyor ve gerçekleştiriyoruz" diyerek sözlerini tamamladı. 

Gemlikli minikler hayvanlar ile buluştu

Gemlik Belediyesi Hayvanları Koruma Günü programı düzenledi.

Gemlik Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'nün organize ettiği Hayvanları Koruma Günü programı Cemil Meriç Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Gemlik'teki çeşitli okullardan gelen yaklaşık 500 öğrencinin katıldığı programda Gemlikli minikler hayvanlar, hayvanlara nasıl yaklaşılması gerektiği ve hayvanların bakımı hakkında bilgilendirildi.

Başkan Sertaslan: "Hediye olarak hayvan almayın"

Sağlık İşleri Müdürü Dr. Veteriner Hekim Hakan Uğur'un gerçekleştirdiği sunuma Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan da katıldı. Programdan önce konuşan Başkan Sertaslan çocuklara hayvanları korumanın öneminden bahsederek karne ya da doğum günü hediye olarak hayvan alan ailelerin bir süre sonra bu hayvanları sokaklara, ormanlık alanlara bıraktığını bu davranışın yanlış olduğunu, çocukların hayvanlar konusunda daha duyarlı ve olması gerektiğini söyledi.

Sertaslan'dan sonra kürsüye çıkan Sağlık İşleri Müdürü Hakan Uğur ise veterinerlik, kedi ve köpeklerin insanlara yardımları, afet ve acil durumlarda hayvanların sağladığı kolaylıklar, hayvanların beslenmesi, bakımı, hayvanlara nasıl yaklaşılması gerektiği gibi konularda bilgi verdi. Program sonunda öğrencilerin sorularını da cevaplayan Uğur daha sonra belediye görevlilerin nezaretinde salona getirilen kedi ve köpek gibi hayvanlar ile öğrencileri bir araya getirdi. Oldukça evcil ve sakin hayvanlara öğrenciler yoğun ilgi gösterirken kimi öğrenciler ilk kez bir hayvana dokunmanın heyecanını yaşadı. Programda ayrıca çocuklara oyun kartları ile oyuncaklar da hediye edildi.

Program sonunda katılımcılardan yaklaşık 100 kilo kuru mama ile 30 kilo yaş mama toplandığı belirtildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!