Bursa Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz'a sert tepki: "FETÖ'cü olduğunu kanıtlayacağım!"

Demokrat Parti Bursa İl Başkanı Ali Biliz, "Gözümüzün içine baka baka hala Gemlik içinde dolaşan Refik Yılmaz'ın FETÖ ile ilişkisini ispatlamayan, tüyü bitmemiş yetimin hakkını burnundan getirmeyen namerttir. Yarım kalan hesap ya kapanacak ya kapacak!" dedi.

Bursa Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz'a sert tepki: ''FETÖ'cü olduğunu kanıtlayacağım!''

Demokrat Parti Bursa İl Başkanı Ali Biliz, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz'ın peşini bırakmıyor.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ile girmiş olduğu sosyal medya üzerinden başlattığı polemiği, Bursa Adliyelerine taşıyarak 2. raunda perde açan Biliz, ilçe gazetelerine vermiş olduğu tam sayfa ilanlarla; Başkan Yılmaz'ı "Usulsüzlük ve FETÖ ile işbirliği içinde" olmakla suçlamış, Yılmaz'sa kendisine yöneltilen sorulara cevap vermek yerine kendi facebook sayfasından Biliz'in 18 yıl önce yargılandığı bir mahkemenin evraklarını yayınlayarak cevap vermişti. Biliz'in avukatlarının Yılmaz hakkında başlatmış oldukları hukuk savaşından sonra Yılmaz, Biliz ile ilgili paylaşımını 6 gün sonra kaldırmıştı.

Gemlik'e gelerek Başkan Refik Yılmaz hakkındaki açıklamalarını sürdüren Biliz; "Belediye başkanlığı koltuğuna nasıl oturduğu şaibeli bir arkadaş, önce o koltuğa kendisinin ne karşılığı oturtulduğunu açıklamalıdır. Ben bugüne kadar siyasi yaşamımda elimde bilgi ve belge olmadan, karşımdaki kişiyi suçlamadım. Ne yaptıysak, hukuk içersinde yaptık. Yılmaz, sorduğum sorulara cevap vermek yerine 18 yıl önce olan bir belgeyi ifşa ederek siyasi kültürünü de ortaya koymuştur. Bu yaptığı çıkış için hukuk mücadelesi başlattık. 6 gün sonra baktık silmiş! Madem sen doğru-dürüst adamsın niye geri çekiyorsun paylaşımını? Demek ki; yaran çok derinde. FETÖ'nün bizzat organizatörü ve maşası olan bu başkan ile ilgili 54 adet dosya avukatlarımız tarafından hazırlandı. Basın eşliğinde savcılığa vereceğiz. Gözümüzün içine baka baka hala Gemlik içinde dolaşan Yılmaz'ı FETÖ ile ilişkisini ispatlamayan, tüyü bitmemiş yetimin hakkını burnundan getirmeyen namerttir. Yarım kalan hesap ya kapanacak ya kapacak!" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!