Bursa ESSPLUS'tan önemli uyarı

Son yıllarda sıkça başvurulmaya başlanan kalıcı makyaj teknikleri, uygulama yapılan kişilere ve cilt tiplerine göre farklı sonuçlar doğurabiliyor. Uzmanlar; yanlış yapılan kalıcı makyaj uygulamalarının kişiler kalıcı sağlık sorunları ve psikolojilerinin bozulması gibi olumsuz sonuçlar doğurabileceği konusunda uyarıyor.

Bursa ESSPLUS'tan önemli uyarı

Bursa'da faaliyet gösteren Essplus Akademi'nin Kalıcı Makyaj Eğitmeni Füsun Yazgan Kırımlı, özellikle bayanların başvurduğu kalıcı makyaj tekniğinde merdiven altı işletmelerin tercih edilmemesi gerektiğinin altını çizdi. Yanlış yapılacak bir uygulamanın kişilerde kalıcı sağlık sorunlarına ve psikolojik bozukluklara yol açabileceğine işaret etti.Uygulamayı tercih edecek kişilerin başına gelebilecek en kötü şeyin daha sonra duyulacak pişmanlık olduğunu belirten Kalıcı Makyaj Eğitmeni Füsun Yazgan Kırımlı, "Kalıcı makyaj, işlemin uygulandığı yerdeki hatları ortaya çıkarır. Bu açıdan bakıldığı zaman uygulamanın dizaynı da büyük bir önem taşımaktadır. Uzman kişi hangi tekniği kullanırsa kullansın, düzgün bir dizayn ortaya koyak zorundadır. Bu yüzden de uygulamayı yapacağı kişi ile ortak hareket etmek zorundadır. Kalıcı makyaj işleminde kullanılan boyalar da önemlidir" diye konuştu.

Uygulamanın uzun bir süre vücutta kalacağına işaret eden Füsun Yazgan Kırımlı, işlemin hayatın her anında taşınabilecek yoğunlukta ve doğallıkta olmasına dikkati çekti. Kırımlı, "Uygulamanın süresi çok önemlidir ve herkes için farklıdır. Çünkü herkesin cilt tipi, rengi ve yapısı farklıdır. İki farklı kişi üzerinde yapılan aynı işlemin sonuçları farklılık gösterebilmektedir. Kalıcı makyaj bir süreçtir ve yenilendikçe kalıcılığının süresi artmaktadır" dedi.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!