Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa esnafı AVM'lerden mağaza istiyor

Bursa Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Fehmi Duban, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Cihat Çini'yi ziyaret etti.

Bursa esnafı AVM'lerden mağaza istiyor

Esnafın sıkıntılı günler geçirdiğini belirten Duban, "Sokak ve çarşı alışverişleri bitti. Vatandaşlar AVM'lere gitmeye başladı. Düne kadar AVM'lerin şehir dışına çıkmasını, akşamları 8'den sonra kapatılmasını istiyorduk. Bunların hiçbiri olmadı. Bundan sonra esnaf teşkilatları farklı bir yol izlemeli. Esnaflar çarşı merkezlerinde kaldıkça Bursa'nın trafiğinde de problem oluyor. Bugün müşteri alışveriş için esnafa gitmiyor. Araçla gitmek zor. Otopark sıkıntısı var. Bundan sonra yapılacak AVM'lerde birinci katta esnafa yer verilsin. AVM'lerin kapısından marka olmayan giremiyor" dedi.
İnşaat sektörüne çeki düzen verildiğini de anlatan Duban, "Müteahhitler belgesi olmayan inşaat ustalarını çalıştıramayacak. Çalıştırdığı takdirde kişi başına 680 TL para cezası kesilecek. Çalışana da 680 TL ceza kesilecek" diye konuştu.
Osmangazi'nin büyük ilçe olduğunu söyleyen AK Parti İlçe Başkanı Cihat Çini ise, "Sorumluluklarımız ağır. Osmangazi ilçesinde bulunan bütün esnaflar bizim için mühim. Esnaf için elimizden geleni parti olarak yapacağız" şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Fehmi Duban, İlçe Başkanı Cihat Çini'ye İznik çinisi hediye etti.

Bursa esnafı AVM'lerden mağaza istiyor Bursa esnafı AVM'lerden mağaza istiyor Bursa esnafı AVM'lerden mağaza istiyor
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!