Bursa Endüstri Zirvesi başladı

Tüyap Bursa Fuarcılık AŞ tarafından "Bursa Endüstri Zirvesi" çatısı altında eş zamanlı organize edilen 5 fuar, kapılarını açtı.

Bursa Endüstri Zirvesi başladı

Fuar kapsamında; Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı 15. Uluslararası Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Kesme, Delme Teknolojileri, El Aletleri, Pnömatik ve Hidrolik Fuarı, Bursa Sac İşleme Teknolojileri Fuarı 8. Sac, Boru, Profil İşleme Teknolojileri ve Yan Sanayileri Fuarı, Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) ve Prestij Yayıncılık Basım Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. işbirliği ile hazırlanan; Kalıp Avrasya Bursa 9. Kalıp Teknolojileri ve Yan Sanayiler Fuarı, İş ve İşçi Güvenliği, Sağlığı Ve Ekipmanları Fuarı Otomasyon Fuarı Bursa 14. Uluslararası Elektrik, Elektronik ve Makine Otomasyonu Fuarı, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Atilla Ödünç, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Makine Konseyi Başkanı Hüseyin Durmaz, Makina İmalatçıları Birliği (MIB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özkayan, Takım Tezgâhları Sanayici ve İş Adamları Derneği (TİAD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Akyüz, Bursa şehir protokolü ve basın mensuplarının yer aldığı tören ile Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde açıldı.

Fuarın açılış konuşmasını yapan Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü "2002 yılında 2 salonda, 5 bin m2 alanda düzenlenmeye başlanan fuarlar, bugün 7 salondan oluşan toplam 40 Bin m2 alanda hazırlanan dev bir sektör buluşması haline geldi. Birbirini tamamlayan 5 sektörü aynı çatı altında buluşturan, 25 ülkeden 512 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile kapılarını açan makine yapan makinelerin fuarları Bursa Endüstri Zirvesi; imalat endüstrisinin gün geçtikçe artan büyüme oranını gözler önüne seriyor. Bu yıl da makine satışlarına yapacağı etki ile hem Bursa hem de ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacak zirve, son teknolojinin ziyaretçi ile buluştuğu son nokta olması ile de dikkat çekiyor. Hidrolikten pnömatiğe, sac işleme teknolojilerinden kalıp yan sanayisine, iş güvenliğinden makine otomasyonuna kadar geniş ürün grubu ile dikkat çeken Fuarlar, makine sektörünün dünyaya açılan kapısıdır." dedi.

Fuarlarda Önemli İş Bağlantıları Gerçekleşecek

Fuarların Avrasya coğrafyasındaki en büyük buluşma noktalarından olduğunu söylenen Ersözlü, "Fuarlar için yaklaşık 1 yıl öncesinden başlatılan tanıtım ve pazarlama çalışmalarında Türkiye'nin 1-3 saatlik uçuş mesafesinde, yaklaşık 50 ülkeyi kapsayan, 1.5 milyar nüfuslu geniş bir alanın merkezinde bulunduğu gerçeğinden hareket ettik. Yapılan yoğun çalışmalar sonucunda birbirini tamamlayan sektörlerin büyük buluşması olan Fuarların; Tüyap'ın yurtdışı ofisleri, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ile Almanya, Azerbaycan, Bosna - Hersek, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Cezayir, Çin, Fas, Fransa, Filistin, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, Irak, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İtalya, Japonya, Karadağ, Kosova, Kuveyt, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Nijerya, Özbekistan, Romanya, Pakistan, Portekiz, Rusya, Sırbistan, Sudan, Suudi Arabistan, Tayvan, Tunus, Türkmenistan, Ürdün ve Yunanistan'dan gelen iş adamlarına ev sahipliği yapıyoruz.Aynı zamanda, yurtiçinden ise sektörlerin yoğun olduğu Adana, Adapazarı, Afyon, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Denizli, Düzce, Eskişehir, Isparta, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa ve Uşak başta olmak üzere birçok ilden gelmeye başlayan profesyonellere ev sahipliği yapmaya başladık." diye konuştu.

Yarın İkili İş Görüşmeler Gerçekleşecek

KOSGEB ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası desteği ile organize edilen ikili iş görüşmeleri, 2 Aralık Cuma günü, fuar alanında yer alan Uludağ Konferans Salonu'nda düzenlenecek. Yurtdışından gelen iş adamları ile katılımcı firmalarımız arasında geçecek görüşmeler sonucunda yeni iş bağlantılarının kurulması hedefleniyor.

Eş zamanlı düzenlenen Fuarlar, 1 - 3 Aralık 2016 tarihlerinde 10.00 - 19.00 saatleri arasında, son gün olan 4 Aralık 2016 tarihinde ise 10.00 - 18.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!