Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Emniyeti 614 çocuğa hayat verecek

Bursa Emniyet Müdürlüğü, risk grubu altında bulunan 12-15 yaş arası toplam 614 çocuğa sportif faaliyetlere eğitim verecek. Projeyle, çocukların küçük yaşta suç işlemlerini engellemek ve topluma yararlı olmaları amaçlanıyor.

Bursa Emniyeti 614 çocuğa hayat verecek

Çocukların yüksek yararını gözeterek onları korumak ve çocukların esenliklerini desteklemek amacıyla Bursa Emniyet Müdürlüğü, pilot bölge olarak seçtiği Yıldırım ilçesinde 12-15 yaşları arasında risk altında olan çocuklara yönelik eğitim projesi geliştirdi. Proje toplam 614 çocuğun gelişimini engelleyecek her türlü riskten uzak büyümelerini sağlamak, çocukların gelişimini destekleyecek her türlü hizmetin nitelik ve nicelik açısından güçlendirilmesini amaçlıyor. Proje kapmasinda çocukların korunması, biyolojik, psikolojik ve sosyal gelişimlerini en iyi şekilde tamamlamaları için çocuklara çeşitli spor dallarına eğitim verilecek. Uzmanlar eşliğinde verilecek olan eğitimle 614 çocuğa ulaşılması hedefleniyor.
Projeye, Bursa Valiliği, İl Özel İdaresi, Bursa Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü, Yıldırım Kaymakamlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Yıldırım Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi de destek veriyor. "Geleceğine Sporla Hayat Ver" projesi için Çarşamba günü saat Yıldırım Belediyesi Spor Kompleksi'nde açılış töreni yapılacak

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!