BURSA EĞİTİMİNE BİR DESTEK DAHA

Bursa eğitim zincirine bir halka daha eklendi. BİS Enerji tarafından yapılacak Meral-Muammer Ağım İlköğretim Okulu, 2012-2013 eğitim ve öğretim dönemine yetiştirilecek.

BURSA EĞİTİMİNE BİR DESTEK DAHA

Heykel Valilik Binasında gerçekleştirilen protokol imza törenine, Bursa Valisi Şahabettin Harput, BİS Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yahya Ağım ve Genel Müdür Fırat Alparslan katıldı. Eğitim zincirine bir halka daha eklendiğini belirten Vali Harput, "Bugün eğitim alanındaki altın zincire bir halka daha ekliyoruz. Ülkemizin en önemli meselesi elbette nitelikli insan. Bu manada ilimizde de hala eğitim ve öğretim noktasında sıkıntılarımızın giderilebilmesi için ciddi mücadele vermekteyiz. Bundan bir süre önce kendilerine Bursa'mız da bir eğitim kurumu yapılması noktasında bir ricam olmuştu. Bizim bu ricamızı kırmadılar. BİS Enerji daha önce yaptıkları çok önemli hizmetlere bugün bir yenisini eklemek üzere bir protokol imzalayacağız. Ben BİS Enerji olarak burada bulunan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum" dedi.
BİS Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yahya Ağım, eğitime her zaman destek vereceklerini belirterek, "Biz de elimizden geldiği kadar bu işe katkıda bulunmak üzerimize düşen görevi layıkı ile yapacağımızı ümit ediyorum" diye konuştu.
Konuşmaların ardından okulun protokolü imzalandı.

2012-2013 DÖNEMİNE YETİŞECEK
Eğitime yüzde yüz destek çerçevesinde Nilüfer İlçesi Özlüce Mahallesinde bulunan 9 bin 862 metrekare arsa üzerine, BİS Enerji Elektrik Üretim A.Ş. tarafından L Tipi projeye göre Z + 2 katlı 24 derslikli ilköğretim okulu binası anahtar teslimi inşa edilecek. Okulun kullanma hakkı inşaatın bitiminden sonra Bursa Valiliği İl tüzel kişiliğine devredilecek. İnşa edilecek okul 2012-2013 eğitim yılında tamamlanacak. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!