Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Dikkaldırım'daki tehlike! Bir tarafta lüks konutlar diğer yanda harabe alanlar var (ÖZEL HABER)

Bursa'nın Osmangazi İlçesi'ne bağlı Dikkaldırım Mahallesi'nde yabancı uyruklu kişilerin yaşadığı harabe yerler çevrede ikamet eden vatandaşları rahatsız ediyor.

Bursa Dikkaldırım'daki tehlike! Bir tarafta lüks konutlar diğer yanda harabe alanlar var (ÖZEL HABER)

BANU ŞEN - GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

Dikkaldırım Mahallesi Hayran Caddesi'ndeki depolarda ve harabe yerlerde yaşayan kişiler, son günlerde etrafa atıkları çöpler ve yaktıkları ateşlerle çevreye rahatsızlık vermeye başladı.

Uzun zamandır burada yaşayan yabancı uyruklu kişiler topladıkları kabloların içindeki bakır telleri çıkarabilmek için ateş yakınca etraftaki dükkan sahipleri duruma tepki gösterdi. Hem çıkan dumandan hem de ateşin söndürülmeden öylece bırakılmasından şikayet eden vatandaşlar kimsenin başına bir şey gelmeden bu duruma son verilmesini istiyor.

Söz konusu kişilerin hemen yanındaki depoda çalışan bir vatandaş "Burada pislik içinde yaşıyorlar yetmiyor çöplerini de buraya atıyorlar. Hallerine üzülüyoruz ama artık bizler de zarar görmeye başladık. Burada sürekli ateş yakıyorlar. Normalde kabloların içindeki bakırları çıkarmak için dışındaki plastikleri sökmeleri gerekiyor ama onlara zor geldiği için yakarak çıkarıyorlar. Belki şu an da bir sorun görünmüyor gibi gözükebilir ama kışın burada yangın çıkabilir. Bu durumun önüne geçmelerini istiyoruz" dedi. Bunun yanı sıra kağıt toplayıcı kişilerin bulunduğu yerde okul çağında olup çalışan çocuklar da var.

Söz konusu mahalledeki yabancı uyruklu kişiler buralarda kendilerine barakalardan evler yapmış ve yaşamını burada sürdürmeye çalışıyor.

Mahallenin bir tarafından lüks konutlar göz kırparken diğer yanda getto görünümündeki alan ortaya düşündürücü bir manzara da çıkartıyor.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!