Bursa'dan topladığı ekmekleri dağdaki hayvanlara götürüyor (ÖZEL HABER)

Bursa'da yaşayan Halil Çiçek isimli hayırsever vatandaş, her gün Bursa merkezden topladığı ekmekleri Orhaneli - Keles yolunda bulunan sahipsiz sokak hayvanlarına getiriyor. Onların da canlarının olduğunu söyleyen Çiçek, herkesi sokak hayvanlarına karşı duyarlı olmaya davet ediyor.

Bursa'dan topladığı ekmekleri dağdaki hayvanlara götürüyor (ÖZEL HABER)

SEFA BALABAN/BURSADABUGUN
Bursa'da yaşayan Halil Çiçek isimli vatandaş, hiçbir karşılık beklemeden her gün Bursa merkezden topladığı ekmek ve yemekleri 50 dakika yol giderek Orhaneli - Keles yolunda bulunan sokak hayvanlarına götürüyor. Hayvanlara karşı şiddetin arttığı bu zamanda böyle davranışlar da vatandaşlar tarafından takdir ediliyor.

Hayvanların da insanların bir parçasının olduğunun altını çizen Çiçek, "Hayvanlar bizim bir parçamız. İnsanlar nasıl evlatlarına bakmak ile sorumlular, biz de bu hayvanlara bakmakla sorumluyuz. Onların da yavruları var onlar da can taşıyorlar. Bunlar da Allah'ın yarattığı bir mahlukat. Herkesi hayvanlara sahip çıkmaya davet ediyorum. Biz bu ekmekleri çöpe atmaktansa sağdan soldan toplayarak buraya getiriyoruz. Hayvanların canlarını yakmaktansa, çöpe atacak olduğumuz ekmekleri onlara getiriyoruz" ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!